intro

Kapat !
ABDÜLHAMİT ŞEHRİN YÜKÜNÜ HAFİFLETECEK

ABDÜLHAMİT ŞEHRİN YÜKÜNÜ HAFİFLETECEK

Başkan Altay: “Abdülhamid Han Caddesi Şehrin Trafik Yükünü Hafifletecek”

ABDÜLHAMİT ŞEHRİN YÜKÜNÜ HAFİFLETECEK
2022-10-27 12:47:18

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Beyhekim Caddesi ile Beyşehir Çevre Yolunu birbirine bağlayacak 14,5 kilometre uzunluğundaki Abdülhamid Han Caddesinin devam eden üçüncü etap çalışmalarını inceledi. Konyanın Meramdan Selçukluya, Selçukludan Merama geçişte yeni bir ana arter kazanacağını belirten Başkan Altay, caddenin şehrin trafik yükünü hafifleteceğini söyledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi, birinci ve ikinci etap çalışmalarını tamamladığı Abdülhamid Han Caddesinde 3. etap çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Çalışmalarda incelemelerde bulunan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 14,5 kilometre uzunluğunda olacak Abdülhamid Han Caddemizin birinci ve ikinci etabını tamamlayarak hizmete açmıştık. Üçüncü etap çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Sille Yolu ile Meram Tıp Fakültesi arasındaki alanda 200 metrenin üzerinde Keçili Kanalında ıslah yapıyor ve köprüler inşa ediyoruz. Böylece özellikle Meramdan Selçukluya, Selçukludan Merama geçişte yeni bir ana arter kazanmış olacağız. Beyşehir ve İstanbul Yolunun trafiğinin azaltılacağı bir durum ortaya çıkacak. İnşallah yılbaşı itibariyle Sultan Abdülhamid Han Caddesi tüm etaplarıyla hizmet vermeye başlayacak. ifadelerini kullandı.

KOSKİ, 3. ETAPTA ALT YAPI ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Cadde üzerinde Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğünün de altyapı çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Başkan Altay, Abdülhamid Han Caddemizin 3. etap yol çalışmaları kapsamında Selçuklu ilçemizin büyük bir kısmının içme suyunu karşılayan çelik ana isale hattının yüzeyde kalan kısmının deplasesi gerçekleştirildi. Bu kapsamda çelik borunun uzun süre hizmet edebilmesi ve sağlıklı çalışabilmesi için izolasyon ve katotik korumaları yapılarak yenileme işlemleri yapıldı. Ana isale hattı üzerinde bulunan ve ekonomik ömrünü tamamlamış 2 set menholü, 1 adet 800lük vana, 1 adet 150lik vana ve vantuz yenisiyle değiştirildi. Aynı zamanda, Erenköy Mahallesini besleyecek 600 metre uzunluğunda duktil kuyu ve terfi toplama hattı da yapılıyor. Şehrimize hayırlı olsun. dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 43167

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Uğur İbrahim Altay İmam Hatip Öğrencileriyle Buluştu
Uğur İbrahim Altay İmam Hatip Öğrencileriyle Buluştu
EREĞLİ’DE PANEL DÜZENLENDİ
EREĞLİ’DE PANEL DÜZENLENDİ