Zübeyir Dursun’dan Basın Açıklaması

Zübeyir Dursun'dan Basın Açıklaması

AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Zübeyir Dursun Basın Açıklaması Yaptı

Zübeyir Dursun’dan Basın Açıklaması
2021-09-08 08:55:32

AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Zübeyir Dursun, Merkezi Hükümet ve Konya Büyükşehir Belediyesinin Ereğlide gerçekleştirdiği çalışmalarla alakalı bir basın toplantısı düzenledi.
Basın toplantısında Ereğliye hizmet için varız diyen İlçe Başkanı Dursun, Ereğli özelinde yapılacak her türlü çalışmanın yanında olacaklarını kaydetti.
BÜYÜKŞEHİRDEN 53 MİLYON TLLİK YATIRIM
Konya Büyükşehir Belediyesinin 2021 yılında Ereğlide 53 milyon TLlik yatırım yapacağını belirten Dursun, Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay Ereğliyi önemsiyor. Merkez ilçeler dışındaki en büyük ilçe olan Ereğlimize KOSKİ marifetiyle 23, Büyükşehir marifetiyle 30 milyon TLlik yatırım bu yıl içinde tamamlanacak. Gerek altyapı gerekse üst yapı noktasında gerçekleştirilen çalışmalar yanında sosyal hizmetlerde ön planda tutuluyor dedi.
30 KM YOL HATTI YAPILIYOR
Devam eden kanalizasyon çalışmaları yanında 30 kmlik yol hattının 16 kmsinin Büyükşehir tarafından yapıldığına değinen Dursun, 20 bin m2 parke taş çalışmasını Başkan Altayın 100 bin m2ye çıkardığını ve çalışmaların büyük bir hızla devam ettiğini vurguladı.
Dursun, Ereğli, Konya ve Adana Karayolundaki orta refüjde yeni bir ihale yapılacağını ve şehrin girişindeki görüntünün kent havasına yakışır bir hale getirileceğini de sözlerine ekledi.
İlçe Başkanı Dursun yarı olimpik yüzme havuzu ihalesinin de yeniden yapılacağını kaydetti.
MİLLET BAHÇESİ KONYANIN EN BÜYÜĞÜ OLACAK
Ereğliye yapılan Millet Bahçesinin Konyanın en büyüğü olacağını belirten Başkan Dursun, 200 bin alan üzerinde ağaçlandırma ve peyzaj çalışmalarının devam ettiğini ifade etti.
65 YAŞ ÜSTÜNE HALK OTOBÜSLERİ ÜCRETSİZ
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altayın Ereğli ziyaretinde vatandaşlardan gelen talebe olumlu cevap verdiğini ve 65 yaş üstüne halk otobüslerinin ücretsiz olacağını kaydeden Dursun, Vatandaşlarımızın ücretleri Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacaktır. Sayın Başkanımıza teşekkür ediyorum diye konuştu.
HÜKÜMET YATIRIMLARI DEVAM EDİYOR
Merkezi hükümetin Ereğlide önemli yatırımlar yaptığını belirten AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Zübeyir Dursun, Başta sağlık ve tarım olmak üzere çok önemli yatırımlar ilçemize kazandırıldı, kazandırılmaya devam ediyor. Sağlık noktasında Anjiyo Bölümünün kurulması için onay alındı. Allahın izniyle en kısa sürede hizmete geçmiş olacak. Pandemi sürecinde aşı hedefimiz 122 bin idi. 92 bin aşılama yaparak bu hedefin %75ini gerçekleştirdik. Ereğlimiz maviye döndü. Sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyorum dedi.
KONYAYA SADECE EREĞLİDEN DOKTOR GİTMİYOR
Ereğlideki Dahiliye Uzmanının Konyaya geçici görevle gitmesi konusuna değinen Başkan Dursun, Konya İl Sağlık Müdürlüğümüzün programı dahilinde sadece Ereğli değil tüm ilçelerden Konyaya geçici görevlendirmeler oldu. Bunun nedeni de Konyadaki hasta yoğunluğunun artmasından kaynaklanıyor diye konuştu.
DİŞ HASTANESİNE 5 YENİ ÜNİTE KURULDU
Ereğli Diş Hastanesine 5 yeni ünite kurulduğunu ve ünite sayının 25e yükseldiğini belirten Dursun, sağlık noktasında gerekli yatırımların yapılmaya devam edeceğini ifade etti.
KİMSENİN ÖNÜNÜ KESMİYOR, ENGELLEMİYORUZ
İlçe Başkanı Dursun, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altayın Ereğli ziyaretine Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçunun davet edilip edilmediği konusundaki bir soruya, Biz Ereğliye hizmet için varız. Polemiklerden uzak durmak istiyoruz. Sayın Başkana bir davet olmuş ama neden katılmadığı ile ilgili bir bilgim yok. Biz Ereğli noktasında tek vücut olarak çalışmaya devam edeceğiz. Sayın Başkanın çalışmalarının önünü kesmiyor, engellemiyoruz diye konuştu.
Haber Merkezi

Zübeyir Dursun’dan Basın Açıklaması

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 78908

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
NEÜ Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu: “Mış gibi değil, mis gibi yaptık”
NEÜ Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu: “Mış gibi değil, mis gibi yaptık”
Diş Hekimi Can SAĞLAT  diş hijyenine dikkat çekti
Diş Hekimi Can SAĞLAT diş hijyenine dikkat çekti