Ziraat Mühendisi Rüştü Güldalı TÜM ÇABAMIZ HALKIMIZ RAHAT ETSİN DİYE

Ziraat Mühendisi Rüştü Güldalı TÜM ÇABAMIZ HALKIMIZ RAHAT ETSİN DİYE

.

Ziraat Mühendisi Rüştü Güldalı TÜM ÇABAMIZ HALKIMIZ RAHAT ETSİN DİYE
2020-04-26 00:08:46

Kalkınmanın tarımdan başladığını söyleyen ve kendisini tarıma adayan Öz-Er Tarım Ziraat Mühendisi ve Bitki Korumacı Rüştü Güldalı, Ereğli tarımının bir adım öteye gitmesi için elinden gelen gayreti gösteriyor.
Coronadan dolayı insanlar evinden çıkmazken o, vatandaş aç kalmasın diye canla başla çalışıyor.
Çiftçilere önderlik yapan Güldalı, mevsimine göre dikilmesi gerekenleri ve ekildikten sonra uygulanacak yöntemleri anlatarak, verimin artması noktasında bilgi birikimerini üretici ile paylaşıyor.
Danelik ve silajlık mısır ile ayçiçeği ekimi gerçekleştirdiklerini söyleyen Ziraat mühendisi Rüştü Güldalı, bunların ekiminden hasılatına kadar takipteyim. Bir ekim ile iş bitmiyor diyor
Patates ekimini gerçekleştirdiklerini ve mutlu sona ulaşmak için gün saydıklarını söyleyen Güldalı,
Her ne kadar da patates üretiminde Ereğlinin sınır komşusu Niğde Türkiye'de ilk sırada yer alsada Ereğlide de patates ekimi azımsanmayacak ölçülerde yer alıyor dedi.

Ereğli kırsalında patates ekimi gerçekleştiren Güldalı, patates ekimlerinde hiçbir aksama olmadığını belirtti. Üretim alanlarında, patateste ve birçok ürün kaleminde yüzde 15'e varan bir artış beklentilerinin olduğuna dikkat çeken Güldalı, şunları kaydetti: Gayet kontrollü şekilde alınması gereken tedbirlere uyarak patates ekimi gerçekleştirdik. Şu ana kadar hiçbir sıkıntı yok. Eğer bu süreci üretimde bir aksama olmadan tamamlayabilirsek, gelişmeler öyle gösteriyor ki rekoltede fazlamız olacak, Ereğli piyasasında oluşabilecek boşlukları da doldurabileceğimiz kanaatindeyim. Fedakar çiftçilerimizle birlikte can siperane bir şeylere omuz vermeye çalışıyoruz. Ereğli çevresinde bütün sahayı geziyorum. Geçen seneden hiçbir farkımız yok. Halkımız rahat etsin diye biz yol gösteriyoruz çiftçilerimiz üretime devam ediyor dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 69576

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Temizlik, kırtasiye, mefruşat ve toner satın alınacak
Temizlik, kırtasiye, mefruşat ve toner satın alınacak
HDP’NİN KAPATILMASI İSTEMİYLE  İLGİLİ İDDİANAMEYE  AYM’DEN KABUL
HDP’NİN KAPATILMASI İSTEMİYLE İLGİLİ İDDİANAMEYE AYM’DEN KABUL