Yalçın Bozkır Cumhurbaşkanına Mektup Yazdı

Yalçın Bozkır Cumhurbaşkanına Mektup Yazdı

Ereğli Şoförler Odası Başkanı Yalçın Bozkır’ın Cumhurbaşkanından Bir İsteği Var...

Yalçın Bozkır Cumhurbaşkanına Mektup Yazdı
2020-09-04 22:15:34
İzlenme : 10450

Servis şoförlerinin içinde bulunduğu çıkmazı bilen Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Yalçın Bozkur, bu durumu bir mektup ile Cumhurbaşkanına iletti.
İşte O Mektup:

Sayın Cumhurbaşkanım,
Liderliğini yaptığınız Türkiye Cumhuriyeti Devletinin geldiği nokta takdire şayan bir noktadır. Devletimiz, içimizdeki imanımız, bileğimizdeki gücümüz ve kalbimizde beslediğimiz vatan sevgisi kadar güçlüdür elhamdülillah.
Yaklaşık sekiz (8) aydır dünyayı etkisi altına alan koronavirüs hastalığı salgınında ihtiyaç sahibi ülkelerin ve insanların yardımına devletimiz koşmuş adeta dünyadaki insanların ve mazlumların umudu olmuştur. Bu durum devletimiz ve bizler için onur kaynağıdır.
Sayın Cumhurbaşkanım,
Bizler taşıma sektöründe faaliye gösteren esnaflarız.13 Mart 2020 tarihinde okullarımız pandemiden dolayı tatil edildiğinden bu yana yede (7) aydır servis araçlarımızı çalıştıramıyoruz. Bu durumdan dolayı maddi anlamda çoksıkıntı içerisindeyiz. Devletimiz bu zorlu süreçte esnafların bir nebze nefes alması için Halk Bahkası ve Kredi Kefalet Kooperatifleri aracılığı ile 25.000 TL kredi oluşturdu.
Taksitlerimiz ötelendi. Fakat özel bankalar kredi ödemelerini tahsil ettiler. Devlet bankaları gibi bize destek olmadılar.
Sayın Cumhurbaşkanım,
Ötelenen kredilerimizin ödeme süreleri geldi. Çocuklarımız okullara başlayacak. Yedi (7) aydır çalışmadığımız için zor durumdayız.
Sizden ricamız şudur: Koronavirüs hastalağı ile mücadelede esnafa cansuyu desteği.Bu destek hise şeklinde olursa oda devletimizin şanından olur. Eğer bu gerçekleşmezse 50.000 TL sıfır faizli, sizin uygun gördüğünüz ödeme planı çerçevesinde bir kredi talebimiz söz konusudur.
Sektörümüz sizden gelecek müjdeli haberle geleceğe daha da ümitle bakacağından şüphemiz yoktur.
Saygılarımızla yüce makamınıza halimizi arz ederiz.
Yalçın Bozkır
Ereğli Şoförler Odası Başkanı

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 11373

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Av. KÖKSAL FİLORİNALI KARARI OLUMSUZ BULDU
Av. KÖKSAL FİLORİNALI KARARI OLUMSUZ BULDU
HALİL ERCAN MASRAFTAN KAÇMIYOR, BİL ÖĞRENCİLERİ YARARLANIYOR
HALİL ERCAN MASRAFTAN KAÇMIYOR, BİL ÖĞRENCİLERİ YARARLANIYOR