VEYSEL GÖNÜLAL’DAN MUHALEFET NEREDE- DİYENLERE CEVAP

VEYSEL GÖNÜLAL’DAN MUHALEFET NEREDE- DİYENLERE CEVAP

.

VEYSEL GÖNÜLAL’DAN MUHALEFET NEREDE- DİYENLERE CEVAP
2021-06-07 11:23:46

Sedat Pekerin yaptığı açıklamaları ilk kez duyuyormuş gibi yapanlar, muhalefet nerede? diye soruyor.
Muhalefet ‘sensin. Muhalefet ‘benim. Mevcut bulunan iktidara karşı olan, herkes muhalefettir. Muhalefet aramayın. Ülkenin yağmalanmasına, mafya, siyasetçi, bürokrat işbirliği ile talan edilmesine, toprakların satılmasına kim karşı çıkıyorsa muhalefettir. Ülkenin bu şekilde yönetilmesine kim karşı çıkıyorsa muhalefettir.
CHPnin Sedat Pekerin söylediklerini mecliste kürsüde dile getirmediği, yazılı soru önergeleri ile gündeme taşımadığı bir olay söyler misiniz?
Demirören grubuna verilen 750 milyon dolar, bu iktidar için küçük bir olaydır. Türk Telekomda ülkemizin zararı 20 milyar doların çok üstündedir. Dünyada bilinen yolsuzluk rakamları açıklansa en üst noktalarda yer alacak kadar büyüktür. Gelecek haftalarda Sedat Pekerden duyarsanız bu kadar büyük yolsuzluk olur mu? Muhalefet nerede? Diye sormayın diye buradan belirtmek istiyorum.
Şehir hastaneleri, havalimanları, tüneller, otoyollar, Turkcell, satılan kamu mallarında yapılan yolsuzlukların hangisini muhalefet dile getirmedi. Ülkenin ekonomik kaynakları, toprakları, madenleri yok pahasına satıldı. Muhalefet olarak bunları bir kez daha muhalefet nerede diyenlerin okuması dileğiyle kamuoyuna sunuyorum.
Bu iktidar gidecek. Gittiğinde çıkacak yolsuzluk rakamları dudakları uçuklatacak büyüklüktedir. Bu paralar yağmalanması yüzünden emeklinin aylık 1800 TL ile geçinmek zorunda bırakılmasıdır. Süt üreticisi yem fiyatı yüzünden ineklerini kestirmesidir. Çocuklarımıza, torunlarımıza bırakacağımız borç yüküdür. İşsiz gezen gencin ekmeğidir. Çalışan asgari ücretlinin alın teridir. Bu para milletin parasıdır. Millete hesap vermek zorundasınız. Ticari sır diye saklayamazsınız.
Muhalefet olarak bir daha not düşüyorum.
Cumhuriyet Halk Partisi
Ereğli Ilçe Başkanı
Veysel Gönülal

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 48462

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Oprukçu: Üreten belediyecilik anlayışımız azimle sürecek
Oprukçu: Üreten belediyecilik anlayışımız azimle sürecek
Hüseyin Oprukçu: Beklediğmiz kar geldi
Hüseyin Oprukçu: Beklediğmiz kar geldi