Veysel Gönülal Sarıtopallı’da CHP rüzgarı estirdi

Veysel Gönülal Sarıtopallı’da CHP rüzgarı estirdi

Cumhuriyet Halk Partisi Ereğli İlçe Teşkilatı mahalle gezileri kapsamında gittikleri Sarıtopallı Mahallesinde ilgiyle karşılandı.

Veysel Gönülal Sarıtopallı’da CHP rüzgarı estirdi
2022-05-11 04:07:38

CHP İlçe Başkanı Veysel Gönülal, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Cafer Özer ve partililer, mahalle sakinleri ile bir araya gelerek ülke ve Ereğli gündemi halkında vatandaşa bilgi aktardılar.
İlk olarak vatandaşın sorunlarını dinleyen Gönülala, vatandaşlar arıtma tesisi, kanalizasyon ve yolların yapılmadığından dert yandılar.
Vatandaşların, Büyükşehir ve Ereğli Belediyesinin sorunları hakkında çalışma yapmadığından şikayet ettiklerini söyleyen Gönülal, hizmet için seçilenlerin hizmetten uzak bir anlayış ortaya koyduklarını belirtti.
Tarım ve hayvancılığın her geçen gün geriye gittiğini ve çiftçinin üretimden uzaklaştığını kaydeden Gönülal, Türk halkı dışa mahkûm ediliyor. Üretimden soğutulan Türk çiftçisi kendi toprağını ekemiyor. Hayvan varlığına sahip çıkamıyor. Kendi çiftçisini kalkındırmak için hiçbir çaba harcamayan iktidar, ‘tarlalarınız ekin gerisini merak etmeyin anlayışı güdüyor. Öte yandan yabancı ülkelerin çiftçisine kazandırmak içinde buğdayından, samanına kadar her türlü tarımsal ürünü satın alıyor. Hem de Türk çiftçisinin ürettiği fiyatın iki-üç katı bedel ödeyerek bunu gerçekleştiriyor. Elektrik, mazot, gübre, ilaç, su, tohum, yem, saman gibi girdilerin fiyatları zirve yaptı. İnsanların alım gücü düştü. Ancak iktidar vatandaşın gözlerinin içine baka baka yalan söylüyor. ‘Dünya piyasalarında da durum bu diyerek halkın aklıyla dalga geçiyorlar. Artık gemi su almayı bıraktı, batıyor. Hep birlikte batıyoruz. Kurtuluş sandıkta. Allahın izniyle CHPli Millet İttifakı vatandaşın gözünü açıyor ve iktidara talip. Çiftçi, üretici yeniden tarlasına dönecek. Millet İttifakıyla çiftçi desteklenecek ve yeniden ekime yönelecek diye konuştu.

Veysel Gönülal Sarıtopallı’da CHP rüzgarı estirdi

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 23204

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
İLÇE TARIM MÜDÜRÜ SARICA ÇKS DUYURUSU YAPTI
İLÇE TARIM MÜDÜRÜ SARICA ÇKS DUYURUSU YAPTI
DURUL TÜRKMEN KONYA’NIN EREĞLİ’YE BAĞLANMASINI İSTİYOR
DURUL TÜRKMEN KONYA’NIN EREĞLİ’YE BAĞLANMASINI İSTİYOR