VEYSEL GÖNÜLAL: SAĞLIK İHMALE GELMEZ

VEYSEL GÖNÜLAL: SAĞLIK İHMALE GELMEZ

Sağlıkta devrim mi dediniz?

VEYSEL GÖNÜLAL: SAĞLIK İHMALE GELMEZ
2022-01-22 23:01:48

CHP Ereğli İlçe Başkanı Veysel Gönülal, devlet hastanesinde yaşanan yoğunluğun çok fazla olduğunu kaydederek, vatandaşın sağlıklı hizmet alamadığını söyledi.
Hükümetin en çok sağlıkta devrim yaşandığı konusunda övündüğünü belirten CHP İlçe Başkanı Veysel Gönülal, Ereğli Devlet Hastanesinde yeterli düzeyde uzman hekimin olmamasını ve randevu sistemini eleştirerek, yetkililere seslendi ve Ereğli kaderine terk edilemez ifadelerini kullandı.
İlçe Başkanı Gönülal, Ereğli Devlet Hastanesinde doktor sayısı yeterli değil. Aylardır kardiyoloji, göz, ortopedi, kadın doğum ve cildiye branşlarında ciddi boyutta hekim sayısında yetersizlik mevcut. İl Sağlık Müdürlüğünün Başhekimliğin isteklerine olumlu cevap vermediğini biliyoruz. Bölge iktidar sorumlularının bu konuda hiç destek olmadıklarını görüyoruz. Yakında istifa ve tayinler baş gösterirse hiç şaşırmayalım dedi.
Uzman doktordan randevu almak isteyen vatandaş evde telefon başında MHRS sistemini düşürmek için sıra bekliyor. En erken 20 gün ötesine sıra verilen vatandaş bu süreçte ne yapacağını bilemiyor. Doğal olarak özel hastanelere yöneliyor diyen Gönülal, Hemşerilerimiz Ereğli'de özel hastane olmadığı için de Konya, Niğde, Karaman, Kayseri gibi illere gitmek zorunda kalıyorlar. Tabi parası olan gidiyor olamayan ise kaderini yaşamak zorunda kalıyor. Bu durumdan doktorların da şikayet ettiğini biliyoruz. Çünkü bazı doktorların aşırı iş yükü ve strese dayanamadıklarına şahit oluyoruz. Eş dost ahbap ilişkileri ile bazı polikliniklerdeki hasta sayısının fazla olması da bize gelen bilgiler arasında yer alıyor şeklinde konuştu.
Ereğli'yi yönetenlere sesleniyoruz, Ereğli'yi kaderine terk etmeyin diyen Başkan Veysel Gönülal, Sağlık ihmale gelmeyecek en önemli konudur. Bir an önce hastanedeki doktor sayısının artması ve yoğunluğun giderilmesi gerekiyor. Böylelikle Ereğlili vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmet sunulmuş olacaktır dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 22962

Kullanıcı Adı

  • Ayla özakay
    23 Ocak 2022 Pazar

    Eeg aleti bozuktu bir ay sonra çekim yaptırdım


[1]

Tüm yorumları okumak için tıklayın

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
TÜRKİYE’DE EN ÇOK CAMİİ HANGİ İLİMİZDE
TÜRKİYE’DE EN ÇOK CAMİİ HANGİ İLİMİZDE
AMİL ACAR: EREĞLİ KYK’DAKİ SORUNA ÇÖZÜM BEKLİYORUZ
AMİL ACAR: EREĞLİ KYK’DAKİ SORUNA ÇÖZÜM BEKLİYORUZ