Kapat !
VEYSEL GÖNÜLAL: ORTA DİREK KALMADI

VEYSEL GÖNÜLAL: ORTA DİREK KALMADI

CHP Ereğli ilçe başkanı Gönülal, “Zenginle, fakir arasındaki uçurum her geçen gün büyüyor”

VEYSEL GÖNÜLAL: ORTA DİREK KALMADI
2021-10-13 07:17:26

Cumhuriyet Halk Partisi Ereğli İlçe Başkanı Veysel Gönülal yaptığı açıklamada, zamlar ile ilgili eleştirilerde bulundu.

Asgari ücretle çalışan artık, ay sonunu getiremiyor

Son dönemde temel tüketim maddeleri olmak üzere bir çok kalemde zamların yapıldığını belirtenGönülal,Yapılan zamların sorumlusu olarak, akıl almaz bahanelerin uydurulması kabul edilir bir şey değildir. Küçük esnafı bitiren marketlerin sayısının artması ve her sokağa kurulmasına izin verip; mahalle bakkallarını yok eden sistemin sorumluları kimdir? Marketleri denetleyin diyen sistem, elektrik, doğalgaz, akaryakıt fiyatlarını da denetleyecek mi? Buradaki fiyat farklarına kim‘durdiyecek? Türkiyede her şeyin fiyatı ateş pahası. Bir asgari ücretli markete girdiğinde, maaşını gıda maddelerine yatırıp çıkıyor. Diğer masraflarını karşılayacak gücü kalmadı. Asgari ücretle çalışan artık, ay sonunu getiremiyor.dedi.

Zenginle, fakir arasındaki ekonomik uçurum her geçen gün büyüyor

Velsel Gönülasözlerine şöyle devam etti:Türkiyede ekonomi batmış durumda. Yaşanan kötü tablo ortadan kaldırılmalı. Bundan ötürü de, iktidarın değişmesini istiyoruz. AKP iktidarında, orta direk kalmadı. Zenginle, fakir arasındaki ekonomik uçurum her geçen gün büyüyor. İnsanlar ya çok zengin ya da fakir. Orta direk diye bir şey kalmadı dedi

Üretim şart

Ekonominin yeniden düzene girmesi için üretimin şart olduğunu ifade edenGönülal, şunları söyledi:Üretmek için yeni fabrikaların ve tesislerin açılması gerekiyor.Mustafa Kemal Atatürk, savaştan çıkmış ve yokluk içerisinde olan bir ülkeyi üretim yaparak ayağa kaldırdı. Ayrıca, savaştan çıkmış bir Almanyada, çocuklarına meslek öğreterek, ayağa kalktılar. Türkiye olarak, üreten bir sisteme geçmemiz gerekiyor. Bu iktidarda, üretim sistemine geçmeyeceği için biran önce değişmesi gerekmektedir. Diyerek açıklamasını tamamladı.

VEYSEL GÖNÜLAL: ORTA DİREK KALMADI

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 40328

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
EREĞLİ POLİSİ NEFES ALDIRMIYOR
EREĞLİ POLİSİ NEFES ALDIRMIYOR
KIZILKAN YAPI DA EREĞLİSPOR’UN YANINDA!
KIZILKAN YAPI DA EREĞLİSPOR’UN YANINDA!