Kapat !
VEYSEL GÖNÜLAL ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI

VEYSEL GÖNÜLAL ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI

CHP Ereğli ilçe başkanı Gönülal, 24 Kasım Öğretmenler Günü Dalıyısıyla Mesaj Yayınladı

VEYSEL GÖNÜLAL ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI
2022-11-23 15:19:45

Eğitim, bir toplumun gelişip ilerlemesinin ön koşuludur. Geleceğimizin şekillenmesi, demokrasinin daha ileri bir seviyeye ulaşması ancak nitelikli, bilimsel ve laik bir eğitim sistemi ile mümkündür. Bu hedefe ulaşmada en büyük görev öğretmenlerimize düşmektedir. Çocuklarımıza hayatı öğreten, onları bilgi ile donatan öğretmenlerimizdir. Çocuklara ve gençlere sorgulamayı özgürce düşünmeyi, düşündüklerini ifade etmeyi, bilimsel gerçekliğin peşinden gitmeyi öğreten de öğretmenlerimizdir. Bu anlayış ile yetişen nesiller ülkenin gelişmesine katkı sunacak bireyler haline gelirler. Tam da bu nedenle bir toplumdaki gelişmişlik düzeyi, eğitime ve eğitimciye verilen önemle doğru orantılıdır.

Bugün ülkemizde öğretmenler yaptıkları mesleğin önemi ile bağdaşmayan koşullara mahkum edilmiş durumdadır. Binlerce öğretmen adayı atanmayı beklemektedir. Öğretmenlere 3600 ek gösterge konusunda verilen sözler yerine getirilmemiştir. Kadrolu, sözleşmeli ve ücretli olarak ayrıştırılan öğretmenler 21inci yüzyılda güvencesiz ve düşük ücretlerle çalıştırılmaktadır. Her atanan Milli Eğitim Bakanı ile eğitim politikalarının değiştiği, günü birlik kararlarla müfredatın belirlendiği bir eğitim sistemi içinde başarıdan bahsetmek mümkün değildir. Bu nedenle öncelikle öğretmenlerin ekonomik ve sosyal hakları konusunda hızlı bir şekilde iyileştirme yapılmalı, 3600 ek gösterge hakkı öğretmenlere derhal verilmelidir. Öğretmenleri ayrıştıran sözleşmeli, ücretli öğretmenlik kaldırılmalı, bütün öğretmenler kadrolu olarak çalışmalıdır. Genç öğretmen adaylarının önündeki engeller kaldırılmalı, atama sorunu en kısa sürede çözülmelidir.

Hepimizin üzerinde emeği olan öğretmenlerimize şükran ve vefa borcumuz olduğu asla unutulmamalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle, çocuklarımızı ve gençlerimizi aydınlık geleceğe hazırlayan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum. Başta Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere yitirdiğimiz tüm öğretmenlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Veysel Gönülal

CHP Ereğli ilçe bşk.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 37813

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
EREĞLİ’DEKİ KAZADA MOTOSİKLET ÇARPIP YERE DÜŞÜRDÜ, OTOMOBİL EZDİ
EREĞLİ’DEKİ KAZADA MOTOSİKLET ÇARPIP YERE DÜŞÜRDÜ, OTOMOBİL EZDİ
Güney Kore’den Başkan Altay’a “Akıllı Şehir Liderlik Ödülü”
Güney Kore’den Başkan Altay’a “Akıllı Şehir Liderlik Ödülü”