Kapat !
VEYSEL GÖNÜLAL: HAYVANCILIK BİTTİ

VEYSEL GÖNÜLAL: HAYVANCILIK BİTTİ

CHP Ereğli ilçe başkanı Veysel Gönülal hayvancılığın zor günler yaşadığını söyledi

VEYSEL GÖNÜLAL: HAYVANCILIK BİTTİ
2021-09-16 11:45:27

Cumhuriyet Halk Partisi Ereğli ilçe başkanı Veysel Gönülal yaptığı açıklamada; AK Partinin uyguladığı yanlış politikalar nedeniyle, hayvancılığın büyük bir çöküş içerisinde olduğunu kaydetti.

Yem, sütten pahalı
Türkiyedeki hayvancılığın durumu hakkında değerlendirmelerde bulunan Gönülal, AK Partinin yanlış politikaları nedeniyle, Türkiyedeki hayvancılık büyük bir çöküş içerisindedir. Ama yaşanan sorun konusunda, herhangi bir adım atılmıyor. Yem sütten pahalı. Böyle bir hayvancılık yapmak mümkün değildir. Bundan ötürü de, süt hayvanları kesiliyor dedi.

Yem hammaddelerinin tamamını ithal ediyoruz
Gönülal sözlerine şöyle devam etti: CHP iktidara geldiğinde uygulayacağı tarım ve hayvancılık politikasıyla, sütte ve yem de bir müdahale kurumu oluşturulacaktır. Çünkü yem de ciddi anlamda arttı. Yem hammaddelerinin tamamını ithal ediyoruz. Süt hayvancılığının yapılması çok ekonomik değil. Köylerimizde süt üretimi çok fazla azaldı. Bunun yanı sıra; besi çiftlikleri de, her geçen gün kapanıyor. Et yönünden de sıkıntı yaşanıyor. İhtiyaç ithalatla karşılanıyor. AKPnin uyguladığı politikalar nedeniyle, Türkiye kırmızı et ithalatı konumuna geldi. Mera hayvancılığı yapmak mümkün gözükmüyor. Meralarda yağmalama gün geçtikçe artıyor.

Tavuk eti üretimi düştü
Gönülal sözlerini şöyle tamamladı: Türkiyede hayvancılık yapılmazsa ve desteklenmezse, insanlarımızı nasıl dengeli ve sağlıklı besleyeceğiz? Tavuk eti üretimi de düştü. Yem fiyatlarının artışını durduramayan bir iktidar var. CHP iktidarında yem de süspansiyon yapacağız. Yem tüketimi artsın ve hayvancılık kârlı duruma gelebilsin ki, gençlerimizi köylerde tutabilelim ve gençlerimizi yeniden üretici hale getirelim.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 46035

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
EREĞLİ POLİSİ NEFES ALDIRMIYOR
EREĞLİ POLİSİ NEFES ALDIRMIYOR
KIZILKAN YAPI DA EREĞLİSPOR’UN YANINDA!
KIZILKAN YAPI DA EREĞLİSPOR’UN YANINDA!