VEYSEL GÖNÜLAL EMEKLİLER DERNEĞİ BAŞKANI GÜRSEL ALDEMİR’İ ZİYARET ETTİ

VEYSEL GÖNÜLAL EMEKLİLER DERNEĞİ BAŞKANI GÜRSEL ALDEMİR’İ ZİYARET ETTİ

CHP’den Konya Ereğli Emekliler Derneği’ne Ziyaret

VEYSEL GÖNÜLAL EMEKLİLER DERNEĞİ BAŞKANI GÜRSEL ALDEMİR’İ ZİYARET ETTİ
2022-01-20 12:59:14

CHP Ereğli İlçe Teşkilatı Emekliler Derneğini ziyaret etti. Ziyarette emeklilerin yaşadığı sorunlar gündeme getirildi.

CHP İlçe Başkanı Veysel Gönülal , Cumhuriyet Halk Partisi olarak bizler geçmişte olduğu gibi bugün de emeklilerimizin her zaman sesi olmaya devam edeceğiz dedi.

Emeklilerin sorunlarına değinen Gönülal; Emekli yurttaşlarımız enflasyon, ard arda gelen zamlar ve pahalılık karşısında zor şartlar altında yaşamlarını sürdürmeye çalışıyor. Emeklilerin refah içinde bir yaşam sürdürebilmesi hepimizin boynunun borcudur. Ömürleri boyunca çalışarak ülkemizin ekonomisine emeğiyle ve alın teriyle katkı sağlamış olan emeklilerimizin hayatlarının ikinci baharında huzurlu bir yaşam sürdürebilmesi için gerekli adımlar atılmalı ve yaşam standartları olması gereken seviyeye çıkarılmalıdır dedi.

Ayrıca Emekli maaşları ve ücretlerinin yetersizliğine dikkat çeken Gönülal, Asgari ücretin altında kalan maaşlar en azından asgari ücret seviyesinde olmalı. Ramazan ve Kurban Bayramlarında ödenen ikramiyeler de bir maaştan az olmamalıdır. Ayrıca emekli maaşlarından hastane muayene ek ücreti ve ilaç ek ücreti kesintileri kaldırılmalı, tüm emeklilerimiz her türlü sağlık hizmetinden tamamen ücretsiz olarak yararlanmalı, emekliler yüksek enflasyon karşısında yalnız bırakılmamalıdır diye konuştu.

Gönülal, kira, doğalgaz, elektrik, su, giyim, akaryakıt, internet, eğitim gibi daha birçok kalemde emeklilerin sıkıntı yaşadığına dikkat çekerek, Emekli vatandaşlarımıza hak ettiği değeri, kaliteli yaşam standardını sunmak zorundayız. Çünkü bu insanlar bu ülkenin temel taşı olarak yıllarca hizmet etmiş ve ülkenin kalkınmasına vesile olmuşlardır ifadelerini kullandı.

Ereğli Emekliler Derneği Başkanı Gürsel Aldemirde CHP Yönetimine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, yaşadıkları sıkıntıları gündeme getirdi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 26551

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Bilal Yiğit MHP’den Konya Milletvekili Aday Adayı
Bilal Yiğit MHP’den Konya Milletvekili Aday Adayı
Yarınların Hafızları Bilgehaneler’den Yetişiyor
Yarınların Hafızları Bilgehaneler’den Yetişiyor