VEYSEL GÖNÜLAL: 3600 EK GÖSTERGE VERİLMELİDİR

VEYSEL GÖNÜLAL: 3600 EK GÖSTERGE VERİLMELİDİR

CHP Ereğli ilçe başkanı Veysel Gönülal Ereğli Atatürk Anıtinda kutlanan Polis Haftasına katıldı.

VEYSEL GÖNÜLAL: 3600 EK GÖSTERGE VERİLMELİDİR
2022-04-10 16:06:43

Gönülal, "Polis Teşkilatımızın kuruluş Yıldönümünü münasebetiyle her yıl 04 - 10 Nisan tarihleri arasında kutlanan Polis Haftası etkinlikleri çerçevesinde Atatürk Anıtına Çelenk Koyma ve anma programına İlçe protokolü ile birlikte katılım sağladık. Polis Teşkilatımızın kuruluşunun 177. Yıldönümü kutlu olsun" dedi.

Tören alanında gazetemize açıklama yapan Gönülal, "Türk Emniyet Teşkilatımız, gece gündüz demeden yurdumuzun asayişini ve huzurunu sağlamaktadır. Kamu düzeninin varlığının asli sorumlusu ve sağlayıcısı kahraman polislerimiz bugün maalesef hak ettikleri yaşam şartlarına sahip değildir" dedi.

Gönülal açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:

Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği sağlayarak, millet-devlet bağını en güçlü şekliyle koruyan Emniyet Teşkilatımız, ülkemizin demokratik geleneğinin muhafazasında ve hukuk devleti nosyonlarının devamında da büyük rol oynamaktadır.

Kahraman polislerimizin ortaya koyduğu fedakarlığın hepimiz farkında idik, pandemide ön saflarda verdikleri mücadele ile bir kez daha minnettar kaldık.

Çok köklü ve büyük bir tarihsel birikime, kurumsal kültür ve geleneklere sahip Teşkilatımızın kahraman mensupları, gerektiğinde kahramanca canını ortaya koymaktan geri durmamış, her şart ve durumda gösterdiği üstün performansla, Türk Milletinin büyük güvenini ve derin saygısını kazanmıştır.

Türk Polis Teşkilatının mensuplarına, hak ettikleri 3600 Ek Göstergenin bir an önce verilmesi, ağır çalışma koşulları nedeniyle sekteye uğrayan çalışma huzurunun ivedilikle tesis edilmesi hususlarındaki taleplerimizi ilgili kurumlara ve yöneticilere hatırlatıyor, Cumhuriyet Halk Partisi olarak hak ettikleri özlük haklarını onlara sağlayıncaya kadar bu konuyu vazife edindiğimizi belirtiyoruz.

Bu vesileyle, görevleri sırasında şehit düşen polislerimizi de Rahmetle anıyor, ailelerine ve Yüce Milletimize sabır diliyoruz.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 40553

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
İLÇE TARIM MÜDÜRÜ SARICA ÇKS DUYURUSU YAPTI
İLÇE TARIM MÜDÜRÜ SARICA ÇKS DUYURUSU YAPTI
DURUL TÜRKMEN KONYA’NIN EREĞLİ’YE BAĞLANMASINI İSTİYOR
DURUL TÜRKMEN KONYA’NIN EREĞLİ’YE BAĞLANMASINI İSTİYOR