VEYSEL GÖNÜLAL 29 EKİM BAYRAMINI KUTLADI

VEYSEL GÖNÜLAL 29 EKİM BAYRAMINI KUTLADI

Gönülal: Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” ilkesiyle perçinlediği, kimsesizlerin kimsesi Cumhuriyetimizin 98. yaşı kutlu olsun...

VEYSEL GÖNÜLAL 29 EKİM BAYRAMINI KUTLADI
2021-10-29 12:02:24

Özgürlük ve bağımsızlığı karakteri kabul eden Atatürkün kurucusu olduğu Cumhuriyetimizin temelinde, Demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti anlayışı vardır.
Cumhuriyeti demokrasi ile taçlandıracağız.
Hukukun üstünlüğüne inanmış bizlerin, bugün verdiği Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırma mücadelesinin de meşru dayanağı budur. Vatandaşlarımızın kalıcı huzur ve adalet talebine ancak Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırdığımızda ulaşılabilecektir.Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürkün 'Bilhassa kimsesizlerin kimsesi' olarak nitelendirdiği Cumhuriyetimiz, hakkı, hukuku ve adaleti temel alan bir ruhla kurulmuştur. Bu ruhun temelinde, hür yaşama kararlılığımızın, zincirlenemeyecek olan irademizin ifadesi olan ulusal Kurtuluş Savaşımız vardır.
Ekonomik bağımsızlık siyasi bağımsızlığın öncülüdür.
Ulu Önderin, Siyasi, askeri zaferler ne kadar büyük olursa olsunlar ekonomik zaferlerle taçlandırılmazsa, kazanılan zaferler kalıcı olmaz uyarısı da özgürlük ve bağımsızlığımızın yol haritası niteliğindedir.
Oysa ülke ekonomimizin bugün içinde bulunduğu tablo, Atatürkün uyarısının aksine üretmeyen, savurgan, liyakatsiz, yandaşları koruyan ve dışa bağımlı bir politika izlenilmesinin sonucudur. Özellikle kadınlar ve geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz gençlerimiz, bu ekonomi politikasının getirdiği ağır yükün altında ezilmektedir.
Ülkemiz içerisinde bulunduğumuz zor koşulları atlatacak birikime sahiptir.
Ancak Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürkün öncülüğünde ve eşsiz iradesiyle Milli Kurtuluş Savaşını başarıyla tamamlamış ve Cumhuriyeti kurmuş olan ülkemiz, bugün de içinde bulunduğu zor koşulları ortadan kaldıracak birikime sahiptir. Bu bağlamda unutulmamalıdır ki martın sonunun getirdiği bahar, geniş bir mutabakata dayalı demokrasi mücadelesinin ilk neticesidir.
Türkiye, Cumhuriyete ve demokrasiye kalpten bağlı milletimizin verdiği güçle büyük ve kalıcı hedeflerine mutlaka ulaşacaktır.Cumhuriyeti demokrasi ile taçlandırmak Ulu Önder Atatürkün bilhassa onu armağan ettiği genç nesillere verilmiş tarihi bir görevdir.
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürkün ; Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak ve yükseltecek olan sizlersiniz. sözüyle bizlere verdiği görevi en iyi şekilde yerine getirmek tarihi bir sorumluluk olarak önümüzde durmaktadır.
Yaşasın Cumhuriyet!
Bu duygu ve inançla 98. yaşını kutladığımız Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürkü, silah arkadaşlarını ve terörle mücadelede şehit olan kahramanlarımızı rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Yaşasın Cumhuriyet
Cumhuriyet Halk Partisi
Ereğli İlçe Başkanı

VEYSEL GÖNÜLAL 29 EKİM BAYRAMINI KUTLADI

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 24231

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
KALYON FİRMASI UMUT KAPISI OLDU
KALYON FİRMASI UMUT KAPISI OLDU
TALHA ÜZER’DEN TEŞEKKÜRLER
TALHA ÜZER’DEN TEŞEKKÜRLER