Vefa Demirkıran Mahmut ÖZKOÇ ve Yönetim Kurulu Üyelerine Teşekkür Etti

Vefa Demirkıran Mahmut ÖZKOÇ ve Yönetim Kurulu Üyelerine Teşekkür Etti

Özel Gençlerin Mesleki Eğitim ve İstihdamına Yönelik Yürütülen BEN DE VARIM HAYATIN iÇİNDE e-twenming Projesi Tamamlandı

Vefa Demirkıran Mahmut ÖZKOÇ ve Yönetim Kurulu Üyelerine Teşekkür Etti
2021-06-09 17:59:17

Metin Kıratlı Özel Eğitim Meslek Okulu Ben de Varım Hayatın İçinde Etwinning Türkiye 2021 Proje Tamamlandı

Metin Kıratlı Özel Eğitim Meslek Okulunun kurucusu olduğunu Ben de Varım Hayatın İçinde Etwinning Türkiye 2021 Projemizde Özel Eğitim Meslek Okulu Öğrencilerine mezun olduktan sonra hayatlarını idame ettirebilme bilincini kazanmaları amaçlanmaktadır.

Proje Yolculuğu Oroje Kurucuları Konya Ereğli Metin Kıratlı Özel Eğitim Meslek Okulu ile Abdullah Bilgingüllüoğlu Özel Eğitim Meslek Okulu ve tarafından oluşturuldu. Katılımcı okullar İstanbul Ataşehir Kız İmam Hatip Lisesi, Ordu Adil Karlıbel Özel Eğitim Meslek Okulu, Nevşehir H. Rasim Uzer Özel Eğitim Meslek Okulu, Ankara Etimesgut Şehit Kaymakam Muhammed Safitürk Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Mart ayında başlandı, Projeye Metin Kıratlı Özel Eğitim Meslek Okulu adına Sezer, Mina ve Yasin adlı öğrenciler ile beraber Metin Kıratlı Özel Eğitim Meslek Okulu Müzik Öğretmeni Didem ÇANCI öğretmenimiz görev aldı .

Ben de Varim Hayatın İçinde Etwinning Türkiye 2021 projesinde, Projede görevli Öğretmenler Mart ayı Webinarinda tanışarak bu ay için etkinliklerimiz belirledikten sonra

Proje ön çalışma anketi gerçekleştirildi,

Görevli öğrencilere ve velilere proje tanıtımı yapılıp Veli izin belgeleri alınarak proje kapsamında Öğrencilerle beraber çalışmaya başlandı.

Öğrencilerin katılımıyla projenin afiş ve logo çalışmaları yapıldı,

21 Mart Down Sendromu haftası etkinliğine Öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Öğrencilere çalışmaların internet ortamında olmasından ötürü proje kapsamında Mart ayında alınan kararlar doğrultusunda projede görevli öğrencilerimizle E- güvenlik konusu işlenip öğrencilerimiz bilinclendirildi.

Metin Kıratlı Özel Eğitim Meslek Okulunun kurucusu olduğu Ben de Varım Hayatın İçinde Etwinning Türkiye 2021 projemize Nisan ayı Webinarimizda alınan kararlar doğrultusunda :

Logo ve afiş çalışmalarımızı oylama sonucu belirlendi.

Projede görevli öğretmenlerin alan tanıtımı olarak afiş ve video çalışması etkinligini projede görevleri öğrencilerle gerçekleştirildi.

Proje tanıtım videosu hazırlandı ,

2 Nisan Otizm Günü için Farkındalık etkinliği öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Öğrencilere bütün zorlu şartlara ve engellere rağmen yılmadan usanmadan çalışarak başarının mümkün olduğunu gösteren ve ilham veren Dünya ve Avrupa Özel şampiyonlarımız Esra BAYRAK , Eda BAYRAK ve degerli antrenörleri Aytunç GÖZ Basarıya giden yolda engelleri aşmak konulu programı yapıldı. Yogun çalışmalarının arasında programa katılarak Öğrencilerimizin , velilerimizin ve öğretmenlerimizin sorularına cevap verip bizleri aydınlattıkları çok keyifli bir program gerçekleştirdik , kendilerine çok teşekkür ediyoruz .

Konya/Ereğli belediyemizi öğrencilerimizle ziyaret edip Ben de Varım Hayatın İçinde Etwinnig Türkiye 2021 Projemizin tanıtımını yaptık , mezuniyet sonrasinda istihdam konusunda bizlere daha fazla yardımcı olmak istediklerini ve bu konuda yardıma hazır olduklarını belirttiler kendilerine çok teşekkür ediyoruz ,

Konya/ Ereğli Ticaret ve Sanayi Odasını Ben de Varım Hayatın İçinde Etwinning Türkiye 2021 projemizin tanıtımı için ziyarete gittik. Ziyarette Oda Başkanımız Mahmut ÖZKOÇ ve Yönetim Kurulu Üyeleri , Proje Katılımcısı Öğrencilerimiz Sezer , Mina , Yasin ; Öğretmenlerimiz Cengiz AYTEPE, Didem ÇANCI ve Metin Kıratlı Özel Eğitim Meslek Okulu Müdürü şahsım A. Vefa DEMİRKIRANı Kabul Ederek projemizin tanıtımını yaptık ayrıca proje kapsamında mezuniyet sonrasında nasıl yardımcı olabilecekleri konusunda fikir ve görüşlerimizi aldılar.

Görüşme Sonunda;

1 - Ortak İşbirliği Protokolü Hazırlanarak Gerekli Onayları Alınmadından Sonra İşbirliği Çalışmalarına Başlanmasına,

2 - Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Arge ve Proje Bölümü ile Okulumuzun Ortak Proje Geliştirerek Çalışmaların Hayata Geçirilmesine 3 - Okulumuz 12. Sınıf Öğrencilerinin 2021 -2022 Eğitim Öğretim Yılında Beceri Eğitimi Uygulamaları Kapsamında Staj Uygulamasına Başlamalarına Karar Verildi.

Fırsat Sizden Üretmek Bizden Özel Gençlerimize Böylesi Büyük İmkanları Sunan Oda Başkanımız Mahmut ÖZKOÇ ve Yönetim Kurulu Üyelerine Çok Teşekkür Ediyoruz.

Özel Eğitim alanında yıllarca yöneticilik yapmış , katkı sağlamış alanında uzman ve başarılı Özel Eğitim ve Kaynaştırma Daire Başkanımız Sayın Cemal ÖZDEMİR ile Dezavantajlı bireylerin topluma kazandırılması konulu Etwinning Turkiye YouTube canlı yayınımızı Öğrencilerimiz, Velilerimiz , Öğretmenlerimiz ve Okul Müdürlerimiz ile sorularımızı sorup aydınlandığımız çok keyifli bir program gerceklestirdik. Özel Eğitim ve Kaynaştırma Başkanımız Sayın Cemal ÖZDEMİR yoğunluğunun arasında bizlere vakit ayırmışlardır , kendilerine sonsuz teşekkürlerimizi arz ediyoruz .

Ben de Varım Hayatın İçinde Etwinning Türkiye 2021 projemizde Mayıs ayı webinarımızda aldığımız kararlar sonucu :

Konya/ Ereğli Halk eğitim merkezimizi öğrencilerimiz ile ziyaret ederek projemizin tanıtımını yaptık , Halk Eğitim merkezi Müdürümüz öğrencilerimizi açılan kurslar hakkında ve kurslardan alacakları sertifikalar le mezuniyet sonrasında kurs açabilecekleri konusunda bilgilendirdi ,kendilerine teşekkür ediyoruz .

10-16 Mayıs Engelliler Haftası Etkinliğimizi Öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleştirdik. 2021 yılı Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marşı yılı olarak kabul edildiginden Ben de Varım Hayatın İçinde eTwinning Türkiye 2021 Kurucularindan Metin Kıratlı Öemo öğrencileri ve Projemizde Kurucu ve katılımci diğer Okullarimizdan Ogrencilerimiz ve Öğretmenlerimizle beraber 10-16 Mayıs Engelliler haftamizda Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marşı yilimiz için de Ben de varim Hayatın icinde diyerek hem haftamizi hem yılımızı kutladik . Emeği geçen Proje ortaklarımıza , Öğrencilerimize, velilerimize ve Ogretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

Aile katılımlı alışveriş etkinliğimizi Öğrencilerimizle gerçekleştirerek sosyal hayatın içerisine katılımlarını sağlamaya çalışıp Ben de Varım Hayatın İçinde diyebilmelerine aileleriyle beraber katkı sağladık ,

Kelime bulutları etkinliğimizi Öğrencilerimizle gerçekleştirip Projede görevli bütün öğrencilerimizin duygularına eşlik ettik,

Ben de Varım Hayatın İçinde Etwinning Türkiye 2021 projemizin değerlendirme anket sonuçlarını raporlaştırdık,

9 Mayıs eTwinning günü kapsamında Öğrencilerimizle çevrimiçi okul panomuzu oluşturup internet ortamında web2 araçlarını kullanmalarını sağladık ,

Karşılıklı okul takımlarımızı oluşturup zoom üzerinden Öğrencilerimizin kendilerine anlarının tanıtımlarını yaptırıp alanları hakkında bilinçlenmelerini , mezun olduktan sonra alanları ile ilgili istihdam konusunda bilinçlenmelerini sağladık ,

Ben de Varım Hayatın İçinde Etwinning Türkiye 2021 projemiz icin katılımcılara sertifikalarımızı oluşturduk ,

Ben de Varım Hayatın İçin de Etwinning Türkiye 2021 Projemizde Haziran ayı Webinarimizda :

Proje katılım belgelerimiz katılımcılara verildi ,

Ortak Ürün olan Tüm çalışmalarımız ebook olarak yayınlandı

Metin Kıratlı Özel Eğitim Meslek Okulunun kuruculugunu yaptığı Ben de Varım Hayatın İçinde Etwinning Türkiye 2021 projemizde bizlere ışık olan ve yogunluklarina rağmen konuğumuz olan Özell Eğitim alanında yılların yoneticisi uzman ve başarılı çok kıymetli Özel Eğitim ve Kaynaştırma Daire Başkanımız Sayın Cemal ÖZDEMİR ‘e , Dünya ve Avrupa Şampiyonlarımız ile kıymetli antrenorlerine , Konya / Ereğli Ticaret Odası , Konya / Ereğli Belediyesi , Konya / Ereğli Halk Eğitim Merkezi , projede görevli Öğrencilerimiz Sezer , Mina , Yasin ve kıymetli velilerimize , Projede görevli öğretmenimiz Didem ÇANCI ve Projede kurucu ortak okullarımız ile katılımcı okullarımızdan görevli tüm Öğretmen ve yönetici arkadaşlara teşekkür ediyoruz .Daha nice güzel projelerde görüşmek dileğiyle ..

Vefa Demirkıran Mahmut ÖZKOÇ ve Yönetim Kurulu Üyelerine Teşekkür Etti
Vefa Demirkıran Mahmut ÖZKOÇ ve Yönetim Kurulu Üyelerine Teşekkür Etti
Vefa Demirkıran Mahmut ÖZKOÇ ve Yönetim Kurulu Üyelerine Teşekkür Etti

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 22699

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
EREĞLİ POLİSİ ZULAYI PATLATTI
EREĞLİ POLİSİ ZULAYI PATLATTI
EREĞLİ TARIM KREDİ KOOPERATİFİ AYLIK TOPLANTISINI YAPTI
EREĞLİ TARIM KREDİ KOOPERATİFİ AYLIK TOPLANTISINI YAPTI