VEDAT KARAKOÇ KÜLTÜR ELÇİMİZ OLDU

VEDAT KARAKOÇ KÜLTÜR ELÇİMİZ OLDU

EREĞLİLİ GURBETÇİLERİMİZ ANADOLU KÜLTÜRÜNÜ AVRUPAYA TAŞIDILAR...

VEDAT KARAKOÇ KÜLTÜR ELÇİMİZ OLDU
2021-05-17 12:22:06
İzlenme : 12177

Ereğlili gurbetçilerimiz, Avrupada farkındalık yaratıyor.
Örf ve adetlerine bağlı kalma adına Avrupanın değişik ülkelerinde ve bölgelerinde yaşayan Türkler, dernekler kurarak Türk kültürünü buralarda sergiliyor.
Vedat Karakoç isimli gurbetçimiz de örf ve adetlerine bağlı kalanlardan. O, daha önceden kurulmuş bir derneğe başkan olmuş ve uzun yıllardır bu işe gönül verenlerden.
Geniş bir alan üzerinde kurulu dernek binasında her türlü etkinliğin yapılabildiğini söyleyen Karakoç, Almanyadaki yaşadığımız bölgede Türkleri bir çatı altında toplayabilme adına böyle bir görev üstlendim. Dernek çatısı altında toplantı, düğün, nişan, sergi, ibadet gibi etkinliklerimizi gerçekleştirebildiğimiz gibi derneğe gelir sağlama adına kermesler düzenliyor, derneğin masraflarını karşılıyoruz. Bu arada düzenlediğimiz kermeslere davetli gelen Alman dostlarımız, yemek kültürümüzü, Anadoluda yaşanmışlığın eşyalarını, şark köşemizde görerek bilgi sahibi oluyor. Bu iş bir gönül işi. Bugün ben yarın bir başkası bu sosyalliğimizi sürdüreceğiz dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 27371

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
BAŞKAN OPRUKÇU YARIŞI YERİNDE İZLEDİ
BAŞKAN OPRUKÇU YARIŞI YERİNDE İZLEDİ
Uzman Çavuş Kemal Hayta Toprağa Verildi
Uzman Çavuş Kemal Hayta Toprağa Verildi