Kapat !
VATAN PARTİSİ EREĞLİ İLÇE BAŞKANI ALİ GEDİK’İ ELEŞTİRDİ

VATAN PARTİSİ EREĞLİ İLÇE BAŞKANI ALİ GEDİK’İ ELEŞTİRDİ

Vatan Partisi Ereğli ilçe başkanı Yurddaşer: Böyle safsatalara inanmayın

VATAN PARTİSİ EREĞLİ İLÇE BAŞKANI ALİ GEDİK’İ ELEŞTİRDİ
2023-03-05 16:31:50

Ereğli Vatan Partisi ilçe başkanı Yük. Ziraat Müh. Süleyman Yurddaşer, Ali Gedik fan sayfasından paylaşılan bilgilerin inandırıcı olmadığını söyledi.

Yurddaşer konu hakkında şu açıklamayı yaptı:

Bunu bu ortama koyan şahsın bu konu ile en küçük bir bilgisi yok, emperyalizmin sosyal medyada ve kalemşörleri ile topluma pompaladığı yalanlardır.

Buğdayda gen değişimi diye birşey yok. Buğdayda ıslahla geliştirilmiş yeniçeşitler vardır. Bu bilmiş arkadaşın köşe buğday dediģi buğday çeşidinin adı besostia dır ve şu anda Türkiyenin hiçbir yerinde ekilmemektedir.

Buğdaya verilen gübrelerin adı zehir değir "bitki besin elemetleridir" bunları vermezseniz buğday deģil sap elde edersiniz.

Bu cahiller, milletin kafasını karıştırmak için görevlendirilmiş etki ajanlarıdır.

ALİ GEDİK FAN sayfası ne demişti?

SAĞLIKLI LEZZET YERİNE İNCE İNCE ZEHİR..

1948 yılına kadar Ekmeğimiz esmerdi. Maya, ekşi maya olarak evde üretilirdi, organikti, doğaldı. Sofrada doyduğumuzu bilirdik.

ABD, Anadolunun 14 kromozomlu siyez buğdayı ve 28 kromozomlu kavılca buğdayının genlerini oynayarak 48 kromozomlu Cüce Buğday türü geliştirdi.

Sapının kısalığından dolayı bu buğdayımsı Cüce buğdaylar Pakistan ve Hindistana da ihraç edildi; üretim rekoru kırıldı.

Dünyanın verimli tarlalarının, buğdayların kimyasal gübrelerle, zehirli ilaçlarla tanışma dönemi başladı.Tehlikenin farkında değillerdi. Buğdayın genetiğiyle sürekli oynandı; ortaya çıkan buğdayımsı bir şeydi! Kavılca ve siyez artık tanınmaz haldeydi…

ABD, 1950den itibaren ihtiyaç fazlası diye yardım adı altında bu buğdayımsı ürünü Türkiyeye soktu. Türkiye kurak geçen yıllarda ucuz buğdayımsı "cüce buğday" adını verdiği genetiğiyle oynanmış GDO'lu buğdayı ithal etmeye başladı.

Ülkemizde gluten, çölyak, diyabet, her türlü otoimmün hastalıkları, obezite, diyabet, alzheimer, demans,dikkat eksikliği vb. nörolojik hastalar ve romatizmal hastalıklar patladı.

DPnin iktidar vaadi 10dan fazla katkı maddesi konan endüstriyel beyaz undan yapılan Beyaz Ekmekti. Dalkavuk medya, beyaz ekmeği kalite, zenginlik ve refah göstergesi olarak sundu. zenginlik göstergesi, refah göstergesi olarak sundu. Halk, beyaz ekmek yedikçe, acıktı. Acıktıkça, beyaz ekmek yedi. Ekmeksiz doymuyorum haline getirildi. Tıka basa yemenin sonucu sağlığı bozuldu. Şeker olduk, astım olduk, alerji olduk ve hastalıklar ardı ardına sıralanmaya başladı. Fiyatı çok daha pahalı olan kara ekmeğin, aslında hem bütçe, hem sağlık açısından çok daha ucuza geldiğini hiç bir beslenme uzmanı halka anlatmıyor.

Dünya ortalamasının beş katı ekmek tüketiyoruz. Dünyada çöpe en fazla ekmek atan ülkeyiz. Çünkü beyaz ekmek dünyanın en çabuk bozulan ekmektir.

Yıllardan sonra Marshall Yardımı ile Beyaz Ekmek yemeye başlayan Avrupa ülkeleri Beyaz Ekmek yemeyi bıraktı.

Beyaz ekmek ile Tam Buğday ekmeği arasındaki farkı daha yeni anlamaya başladık... Hastalıklardan korunmak için ilaçlara değil sağlıklı besinlere sarılmamız gerekiyor.

Tüketici parasını neye verdiğini bilmelidir. Yerli ata tohumu ile geleneksel tarım ile üretilmiş, GDOsuz, kimyasal ilaç ve gübre olmayan , kimyasal katkı maddesi içermeyen gıda talep etmelidir... Ata tohumu ile üretim yapan çiftçiler devlet tarafından desteklenmelidir...

#AtaTohumu

#GDO

#BeyazEkmek

#CüceBuğdaylar

#gluten

#çölyak

#diyabet

#AliGedik

VATAN PARTİSİ EREĞLİ İLÇE BAŞKANI ALİ GEDİK’İ ELEŞTİRDİ

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 45068

Kullanıcı Adı

  • Süleyman yurddaşer
    5 Mart 2023 Pazar

    Bahri bey, yazının altında buğdayın taksonomizini gösteren bir afiş paylaşmıştım. keşke ona da yer verseydiniz. ilave olarak çölyak hastalığı 10 bin kişi de görülen bir glüten alerjisidir. bu da buğdayın proteinidir.


[1]

Tüm yorumları okumak için tıklayın

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ÖZGÜVEN BERAT KANDİLİNİ HEMŞERİLERİ İLE KUTLADI
ÖZGÜVEN BERAT KANDİLİNİ HEMŞERİLERİ İLE KUTLADI
AZİZİYE KONVOYLA KARŞILADI
AZİZİYE KONVOYLA KARŞILADI