Uzman Fizyoterapist Salih Kuş, bel ağrılarına dikkat çekti

Uzman Fizyoterapist Salih Kuş, bel ağrılarına dikkat çekti

* İÇ ANADOLU’DA SADECE EREĞLİ’DE OLAN CİHAZ İLE 2 SEANSTA AĞRILARINIZDAN KURTULUN...

Uzman Fizyoterapist Salih Kuş, bel ağrılarına dikkat çekti
2020-12-18 12:05:45

Ereğlide faaliyetlerini sürdüren Uzman Fizyoterapist Salih Kuş, toplumun yüzde 80'inde gelişen bel ağrısına ilişkin önemli bilgiler paylaştı
BEL AĞRILARI ÖNEMSENMELİ. TEDAVİDE GEÇ KALINMAMALI
Uzm.Fizyoterapist Salih Kuş Çoğu zaman ağrı zamanla azalır ancak altı haftadan uzun süren, istirahatla geçmeyen, bacaklarda kuvvet kaybı, duyu kaybı, idrar kaçırma, nedeni belli olmayan kilo kaybı gibi bulguların eşlik etmesi halinde hastaların Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanına başvurması gerekir. Halk arasında bel ağrısı olunca akla ilk gelen bel fıtığıdır. Fakat bel fıtığı bel ağrılarının sadece bir kısmını oluşturmaktadır. Hastadan alınan tıbbi öykü ayrıntılı fizik muayene ve gereklilik halinde Röntgen veya MR (emar) görüntüleme ağrı nedenini saptamakta yol göstericidir. Tanı konulduktan sonra ilaç, fizik tedavi uygulamaları (yüzeysel ısıtıcılar, derin ısıtıcılar, analjezik akımlar, traksiyon yöntemleri) egzersiz, manüel terapi, tetik nokta enjeksiyonu gibi tedavi seçenekleri hastaya ve tanısına uygun olarak Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı tarafından planlanır, gereklilik halinde bel ağrılı hastaların küçük bir bölümü cerrahi tedavi için yönlendirilir. Fizik tedavi uygulamalarının ağrı kesici, kas gevşetici. doku yenileyici ve tamir sürecini hızlandırıcı etkilerinden faydalanır ve sonrasında egzersiz tedavisi ile kaslar güçlendirilip uzun dönem iyilik hali sağlanır. Bel ağrıları önemsenmeli ve gerektiğinde tedavide geç kalınmamalıdır" dedi.
Rasim Erel caddesi İstiklal Mobilya üzerinde faaliyetlerini sürdüren Fizyoterapist Salih Kuş, müracaat eden vatandaşlarımızın ağrılarına kökten çözüm buluyoruz dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 48242

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Op. Dr. Durdane Güner Kara: Sağlıklı yaşam anne karnında başlıyor
Op. Dr. Durdane Güner Kara: Sağlıklı yaşam anne karnında başlıyor
Uzm. Dr. Zafer Yılmaz ERTÜRK, Çocuk kışın daha sık hastalanır
Uzm. Dr. Zafer Yılmaz ERTÜRK, Çocuk kışın daha sık hastalanır