Münif info

Kapat !
UĞUR İBRAHİM ALTAYDEPREM BÖLGESİNE BİLİM TIRI GÖNDERDİ

UĞUR İBRAHİM ALTAYDEPREM BÖLGESİNE BİLİM TIRI GÖNDERDİ

Depremzede Çocuklar Konya Büyükşehir’in Bilim TIRI’nda Moral Buluyor

UĞUR İBRAHİM ALTAYDEPREM BÖLGESİNE  BİLİM TIRI GÖNDERDİ
2023-03-02 13:34:56
İzlenme : 309

Konya Büyükşehir Belediyesi Konya Bilim Merkezi bünyesinde hizmet veren Bilim TIRI, Hatayda depremzede çocuklara moral vermeye devam ediyor. Hatayda Bilim TIRInı ziyaret eden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Bilim TIRI'mız Hatay'ın Altınözü, Antakya, Arsuz, Belen, Defne, Hassa, İskenderun, Kırıkhan, Kumlu, Samandağ, Yayladağı ve Payas ilçelerinde çocuklarımızla buluştu. Yaptığımız çalışmaların amacı çocuklarımızın yüzünü güldürmek ve onlarda afetin etkilerini azaltmak dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Bilim Merkezi bünyesinde faaliyet gösteren Bilim TIRI ile Hataydaki depremzede çocuklar, hem bilimin eğlenceli haliyle tanışıyor hem de moral buluyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Hatayda Bilim TIRI'nı ziyaret ederek, çocuklarla bir araya geldi. Başkan Altay, depremin ilk gününden beri yaraları sarmak için Hatayda ihtiyaç olan her türlü belediyecilik hizmetlerini sağlamaya çalıştıklarını belirterek, bir taraftan da çocuklara yönelik destek faaliyetleri yürüttüklerini söyledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosunun depremden etkilenen 11 şehirde çocuklar için etkinliklerine devam ettiğini, Bilim TIRInın da aynı amaç doğrultusunda depremzede çocukların moral ve motivasyonunu artırdığını ifade eden Başkan Altay, Bilim TIRI'mız Hatay'ın Altınözü, Antakya, Arsuz, Belen, Defne, Hassa, İskenderun, Kırıkhan, Kumlu, Samandağ, Yayladağı ve Payas ilçelerinde çocuklarımızla buluştu. Yaptığımız çalışmaların amacı çocuklarımızın yüzünü güldürmek ve onlarda afetin etkilerini azaltmak. Onların mutluluğu her şeyin üstünde. İnşallah devlet-millet el ele hep birlikte bu zor günlerin üstesinden geleceğiz diye konuştu.

#KonyaBüyükŞehir

#UğurİbrahimAltay

#Deprem

#BilimTırı

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 40265

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
İZBUDAK ÖNÜNE GELENE ’AZ KALDI’ DİYOR
İZBUDAK ÖNÜNE GELENE ’AZ KALDI’ DİYOR
EREĞLİ CHP TAM KADRO SAHADA
EREĞLİ CHP TAM KADRO SAHADA