Kapat !
UĞUR İBRAHİM ALTAY TEBRİK MEKTUBU ALDI

UĞUR İBRAHİM ALTAY TEBRİK MEKTUBU ALDI

UCLG Başkanı Altay’a Filistin Yerel Yönetimler Birliği’nden Tebrik Mektubu

UĞUR İBRAHİM ALTAY TEBRİK MEKTUBU ALDI
2023-11-20 15:01:02

Filistin Yerel Yönetimler BirliğiGenel Müdürü Abdallah Anati, Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı Başkanı ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altaya UCLG Dönem Başkanlığını devralması dolayısıyla tebrik mektubu gönderdi. Anati, ayrıca Konyanın ev sahipliğinde gerçekleştirilen UCLG Dünya Konseyinde Başkan Altayın Filistine verdiği destek ve İsraile karşı sergilediği dik duruş dolayısıyla teşekkür etti.


Filistin Yerel Yönetimler Birliği (APLA) Genel Müdürü Abdallah Anati, Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı (UCLG) Başkanı ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altaya tebrik mektubu gönderdi.

Anati, APLA adına gönderdiği tebrik mektubuna Başkan Altayın UCLG Başkanı olması dolayısıyla yeni görevini kutlayarak başladı.

Başkan Altayın Dünya Konseyinde kendinden emin bir tavırla ve cesurca Filistini savunduğuna vurgu yapılan mektupta şu ifadelere yer verildi:

Bu kıymetli role seçilmeniz yerel yönetimler küresel topluluğu içerisindeki bağlılığınız ve liderliğinizin bir göstergesidir. Ayrıca bu vesileyle UCLG 2023 Yıllık Toplantılarında Filistin ve Filistin halkı için göstermiş olduğunuz tereddütsüz destek için de en içten şükranlarımızı ifade etmek isteriz. Filistin davasını ilerletme konusundaki kararlılığınızın yanı sıra Filistin konusunda küresel bir farkındalık yaratmak ve uluslararası koridorlarda Filistinin sesini yükseltmek için gösterdiğiniz devamlı çabalarınızı çok kıymetli buluyor ve en derin şükranlarımızı sunuyoruz.

BAŞARILARINIZ YALNIZCA KONYA HALKI İÇİN DEĞİL DÜNYANIN HER YERİNDEKİ YEREL YÖNETİMLER İÇİN İLHAM KAYNAĞI

Başkan Altayın yerel ve küresel alandaki liderliğine dikkat çekilen mektubun devamındaise şunlar kaydedildi:

Hem Konya Büyükşehir Belediyesi hem de UCLG Başkanlığınız dünya çapında şehirler ve yerel yönetimler arası barış, dayanışma ve iş birliği değerlerine olan güçlü bağlılığınızı yansıtmaktadır. Sizin başkanlığınızda UCLGnin yerel yönetimlerin karşılaştığı zorluklara dikkat çekme ve dünyanın dört bir yanındaki şehirler ve şehir sakinlerinin refahını teşvik etmede hayati bir rol oynamaya devam edeceğine eminiz. UCLG Başkanı olarak görev sürenizde sizinle yakından çalışmayı ve iş birliği bağlarımızı güçlendirmeyi dört gözle bekliyoruz. Başarılarınız yalnızca Konya halkı için bir gurur kaynağı olmakla kalmayıp dünyanın her yerindeki yerel yönetimler için de bir ilham kaynağıdır. Bir kez daha bu hak edilmiş onurlu göreviniz için tebriklerimizi sunar, UCLG Başkanı olarak yeni görevinizde başarılar dileriz. Saygı ve en derin selamlarımızla.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 14249

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
SEÇİME KENDİ LOGOLARI İLE GİRECEKLER
SEÇİME KENDİ LOGOLARI İLE GİRECEKLER
Özbaş: Trafik Psikolojinizi Bozmasın…
Özbaş: Trafik Psikolojinizi Bozmasın…