Münif info

Kapat !
UĞUR İBRAHİM ALTAY: KONYA’DAN HATAY’A 48 TIR PAKETLİ SU GÖNDERİLDİ

UĞUR İBRAHİM ALTAY: KONYA’DAN HATAY’A 48 TIR PAKETLİ SU GÖNDERİLDİ

Konya Büyükşehir Hatay’da Su ve Kanalizasyon Şebekesini Ayağa Kaldırmak İçin Çalışıyor

UĞUR İBRAHİM ALTAY: KONYA’DAN HATAY’A 48 TIR PAKETLİ SU GÖNDERİLDİ
2023-03-05 23:25:09
İzlenme : 134

Konya Büyükşehir Belediyesi Hatayda yürüttüğü altyapı çalışmaları kapsamında Defne İlçesi Dursunlu Mahallesindeki çadır kentte sıfırdan 600 metre su, 400 metre kanalizasyon şebekesi yaptı, 200 metre yeni su şebekesi yapımına devam ediyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, içme suyu ihtiyacını gidermeye yönelik çalışmaların belirlenen planlamalara uygun olarak sorunsuz bir şekilde yürütüldüğünü belirterek, Hatayda sokak çeşmelerine yenilerinin eklendiğini, tankerlerle su servisi yapıldığını, bunun yanı sıra Konyadan Hataya bugüne 48 TIR paketli su gönderildiğini kaydetti. Başkan Altay, Konya Büyükşehir Belediyesi olarak Hatayda altyapıyı ayağa kaldırmak için yoğun bir gayret içerisindeyiz dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi, depremin hemen ardından ulaştığı Hatayda altyapı çalışmaları kapsamında içme suyu temin, su isale hattı onarımı, vana operasyonu, su şebeke arızalarına müdahale gibi faaliyetlerinin yanı sıra yeni kanalizasyon şebekesi de yapıyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Hatayın Defne ilçesinde komplike bir çalışma yürüttüklerini belirterek, Hatayda ilgili pek çok kurum ve kuruluş depremden etkilenen vatandaşlarımıza destek olmak için canla başla mücadele ediyor. Biz de Konya Büyükşehir Belediyesi olarak Hatayda altyapıyı ayağa kaldırmak için yoğun bir gayret içerisindeyiz. Depremi ikinci günü başlattığımız su kuyularının devreye alınması, arızaların giderilmesi, su şebekesi yapımının yanında kanalizasyon şebekesi yapımına da başladık. Hatayın Defne ilçesi Dursunlu Mahallesinde bulunan çadır kentte 400 metre kanalizasyon, 600 metre de içme suyu altyapısını sıfırdan yaptık. Daha önce burada böyle bir hat yoktu. 4 gün devam eden şebeke yapım çalışmalarımız kapsamında çadır kentteki tuvaletlerin su ve kanal bağlantıları da KOSKİ ekiplerimiz tarafından yapıldı. Aynı yerde 200 metre daha ilave su şebekesi yapımı için ekiplerimiz çalışıyor dedi.

KONYADAN HATAYA 48 TIR PAKETLİ SU GÖNDERİLDİ

Hataylılar için haftalık planlamalara uyarak çalışmaya devam ettiklerini belirten Başkan Altay, içme suyuna erişimi kolaylaştırmak için Konyadan Hataya 48 TIR su gönderdiklerini kaydetti. Başkan Altay, Deprem gününden itibaren tüm Beysu üretimimizi Hataya gönderdik. Şu ana kadar 48 TIR ile 1 milyon 70 bin adet paketli içme suyu Hataya ulaştı. Hem sahada personel gücümüz hem lojistik desteğimiz ile Hataylı vatandaşlarımızın yanındayız ifadelerini kullandı.

HATAYDA SOKAK ÇEŞMELERİNE YENİLERİ EKLENİYOR

Deprem dolayısıyla şehrin büyük bir kısmında yıkımın oluştuğunu, bu yüzden içme ve kullanma su hizmetini tatlısu tankerleri ve fiber tanklarla karşıladıklarını ifade eden Başkan Altay, şehrin muhtelif yerlerinde sokak çeşmesi yapımlarının da devam ettiğini kaydetti. Başkan Altay, Periyodik olarak doldurulan tankerlerle vatandaşlarımızın ve ekiplerin su ihtiyacını karşılamaya devam ediyoruz. Şehrin altyapısını ayağa kaldırmak için çalışmalarımızı sürdürürken; bazı noktalarda içme suyu şebekesini aktif hale getirerek vatandaşlarımızın su ihtiyacını karşılamaları için sokak çeşmeleri yerleştirmeyi de sürdürüyoruz. Bu yönde çalışmalarımıza devam edeceğiz diye konuştu.

#KOSKİ

#KonyaBüyükşehirBelediyesi

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 67923

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
İZBUDAK ÖNÜNE GELENE ’AZ KALDI’ DİYOR
İZBUDAK ÖNÜNE GELENE ’AZ KALDI’ DİYOR
EREĞLİ CHP TAM KADRO SAHADA
EREĞLİ CHP TAM KADRO SAHADA