UĞUR İBRAHİM ALTAY İTFAİYE MERKEZİ AÇIKLAMASI YAPTI

UĞUR İBRAHİM ALTAY İTFAİYE MERKEZİ AÇIKLAMASI YAPTI

Başkan Altay: “Sanayi İçin Uzmanlaşmış İtfaiye Merkezimiz Tamamlanmak Üzere”

UĞUR İBRAHİM ALTAY İTFAİYE MERKEZİ AÇIKLAMASI YAPTI
2022-07-03 09:38:48

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, yapımı tamamlanmak üzere olan Sanayi İtfaiye Merkezi inşaatında inceleme gerçekleştirdi. 8 araçlık merkezin özellikle ihtisas bir itfaiye merkezi olacağını belirten Başkan Altay, Sanayi için uzmanlaşmış itfaiye merkezinin inşaatında sona geldik. Sanayi yangınları için özel eğitilmiş ekiplerimiz, özel ekipmanlarımızla birlikte burada oluşacak bir duruma en hızlı şekilde müdahale edecek. diye konuştu.

Konya Büyükşehir Belediyesinin sanayi bölgelerinde çıkabilecek olası yangınlara daha hızlı ve etkin müdahalede bulunabilmek amacıyla şehre kazandırdığı Sanayi İtfaiye Merkezi tamamlanmak üzere.

Sanayi İtfaiye Merkezinde incelemelerde bulunan ve merkezin son durumu hakkında bilgi veren Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Benim Şehrim projesi kapsamında söz verdikleri işlerden birisini daha hayata geçirmek üzere olduklarını söyledi.

Konya sanayisinin çok hızlı geliştiğine dikkat çeken Başkan Altay, Özellikle Aslım bölgesine bir kümelenme oluştu. Bir taraftan Eski Sanayi ve Karatay Sanayisini taşıyacağımız yeni bölgeye, bir taraftan da mevcut ve yeni yapılan sanayi alanlarına hizmet edecek, özellikle sanayi için uzmanlaşmış itfaiye merkezinin inşaatında sona geldik. 8 araçlık bu merkezimiz özellikle ihtisas bir itfaiye merkezi olacak. Sanayi yangınları için özel eğitilmiş ekiplerimiz, özel ekipmanlarımızla birlikte burada oluşacak bir duruma en hızlı şekilde müdahale edecek. diye konuştu.

KONYA BÜYÜKŞEHİR İTFAİYESİ YAPTIĞI İŞLERLE TÜRKİYEYE VE DÜNYAYA ÖRNEK

İtfaiyenin ihtiyaç olduğu anda en güçlü ve en hızlı şekilde müdahale edilecek bir teşkilat olması gerektiğine vurgu yapan Başkan Altay şunları kaydetti: Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi yapmış olduğu işlerle Türkiyeye ve dünyaya örnek bir itfaiye merkezi konumunda. Özellikle yurt dışındaki itfaiye eğitimleri konusunda Büyükşehir Belediyemizin İtfaiye Teşkilatı çok önemli bir misyon üstleniyor. Konyada oluşabilecek yangınlara en hızlı müdahale edecek şekilde yeni alanlar oluşturmaya, yeni ekipmanlar almaya devam ediyoruz. Şehrimize hayırlı olsun.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 68829

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
UĞUR İBRAHİM ALTAY BÜYÜK GÖREV ÜSTLENDİ
UĞUR İBRAHİM ALTAY BÜYÜK GÖREV ÜSTLENDİ
MEPAŞ İŞARET DİLİNİ ÖĞRETİYOR
MEPAŞ İŞARET DİLİNİ ÖĞRETİYOR