Münif info

Kapat !
UĞUR İBRAHİM ALTAY İLK KONTEYNIRI YERLEŞTİRDİ

UĞUR İBRAHİM ALTAY İLK KONTEYNIRI YERLEŞTİRDİ

Başkan Altay: “Hatay’daki Konteyner Kentimizde İlk Konteynerleri Yerleştirmeye Başladık”

UĞUR İBRAHİM ALTAY İLK KONTEYNIRI YERLEŞTİRDİ
2023-02-22 14:17:21
İzlenme : 1688

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, depremin vurduğu Hatayda Konyadaki odalar ve ilçe belediyeleri ile birlikte kuracakları konteyner kentin birinci etabının altyapısının tamamlandığını, ilk konteynerlerin yerleştirilmeye başlandığını belirtti. Başkan Altay, İkinci etap konteyner kentimizin de altyapı çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Burayı da en kısa sürede tamamlayarak iki farklı bölgede kuracağımız toplam 1.000 konteynerlik konteyner kentlerimizle depremzede kardeşlerimizin barınma sorununa katkı sağlayacağız dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesinin Konyadaki odalar ve ilçe belediyeleriyle Hatayda iki farklı bölgede kuracağı konteyner kentlerin birinci etabında konteynerler yerleştirilmeye başlandı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 6 Şubatta tüm ülkeyi yasa boğan yıkıcı depremlerin ilk gününden itibaren Konya olarak depremzedelerin yaralarını sarmak için Hatayda tüm imkanları seferber ettiklerini söyledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi olarak deprem bölgesinde altyapı, lojistik, su çalışmaları, mobil mutfaklar, haberleşme ve enerji sağlama gibi her türlü insani ihtiyacı karşılamak adına yürütülen çalışmalarda önemli bir aşamaya gelindiğini kaydeden Başkan Altay, Konya Ticaret Odamız, Sanayi Odamız, Ticaret Borsamız ile Karatay, Meram ve Selçuklu Belediyelerimizle birlikte yapacağımız konteyner kentlerin 487 konteynerden oluşan birinci etabında altyapı çalışmalarını tamamlayarak ilk konteynerleri yerleştirmeye başladık diye konuştu.

İKİNCİ ETAP KONTEYNER KENTİN ALTYAPI ÇALIŞMALARI DA SÜRÜYOR

Konya olarak kardeş şehir Hatayda ikinci etap konteyner kent için de çalışmaların yoğun şekilde sürdüğünü dile getiren Başkan Altay, Burada da KOSKİ ekiplerimiz altyapı ve kanalizasyon çalışmalarında önemli bir mesafe kat etti. İkinci etabı da en kısa sürede tamamlayarak iki farklı bölgede kuracağımız toplam 1.000 konteynerlik konteyner kentlerimizle depremzede kardeşlerimizin barınma sorununa katkı sağlayacağız inşallah. Belediyelerimiz, odalarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, hayırseverlerimizle Konya olarak afetin ilk gününden beri yaraları sarmak için üzerimize düşeni yapmaya devam ediyoruz. Rabbim bir daha böyle afetlerle milletimizi sınamasın. Tekrar geçmiş olsun diye konuştu.

#Konteynır

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 63467

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
İZBUDAK ÖNÜNE GELENE ’AZ KALDI’ DİYOR
İZBUDAK ÖNÜNE GELENE ’AZ KALDI’ DİYOR
EREĞLİ CHP TAM KADRO SAHADA
EREĞLİ CHP TAM KADRO SAHADA