Bilal 1 info

Kapat !
UĞUR İBRAHİM ALTAY: HEMŞERİLİK BAĞINI GÜÇLENDİRMEK İSTİYORUZ

UĞUR İBRAHİM ALTAY: HEMŞERİLİK BAĞINI GÜÇLENDİRMEK İSTİYORUZ

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya Büyükşehir Belediyesi’nin e-Hemşehri uygulamasına üye olan, farklı illerden gelen Konyalı sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerini ağırladı.

UĞUR İBRAHİM ALTAY: HEMŞERİLİK BAĞINI GÜÇLENDİRMEK İSTİYORUZ
2022-09-04 13:38:50

Dünyanın her yerinden Konyalılara ulaşmayı amaçlayan, onların yönetime katılmalarını ve Konyadan bilgi almalarını sağlayan geniş tabanlı bir online kayıt sistemi olan e-Hemşeri uygulaması kapsamında organize edilen e-Hemşeri Buluşması, GastroFest dolayısıyla farklı illerden gelen Konyalıları bir araya getirdi.

HEMŞERİLİK BAĞINI GÜÇLENDİRMEK İSTİYORUZ

Konyalı federasyon ve dernek başkanları ile e-Hemşehriye kayıtlı dernek üyeleriyle bir araya gelen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konyalı olan herkesle irtibat halinde olmak, bulundukları yerlerde Konya kültürünü yaşatmaları adına verilebilecek destekler konusunda istişarelerde bulunmak istediklerini belirterek, Bu işler gönül işi. Allah hepinizden razı olsun. Sivil toplum işi zordur, zahmetlidir ama bir taraftan da bereketlidir. Onun için sizler, memleketiniz insanlarını yaşadıkları yerde birlik, beraberlik içinde tutmak için yoğun bir çaba ve gayret içerisindesiniz. Özellikle gurbette insanlar bir arada bulunmak ve gelenek, göreneklerini yaşatmak arzusundalar. Konya da Türkiyede en çok göç veren illerden birisi. Dolayısıyla neredeyse gittiğimiz her şehirde bir Konyalıyla buluşuyoruz, hasbihal ediyoruz. Konyalılar arasında iletişimi artırmayı amaçlıyoruz. E- Hemşerilik uygulamasını bunun için başlattık. Kayıt olan derneklerle hem ilişkilerimizi artırmak hem de kendi aramızda bir tanışıklık oluşturmayı arzu ediyoruz. Bazen aynı şehirde olsa bile insanlar birbirini tanımıyorlar. Dedi.

BİR GÖREVİMİZ DE BUNU YENİ NESİLLERE AKTARMAK

Gastronomi Festivali dolayısıyla hemşerileriyle bir araya gelmekten ve onları ağırlamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Altay, Konya Büyükşehir Belediyesi olarak bundan sonra daha yakın temasta bulunmayı arzu ediyoruz. Bunlar belki bir tanışma, karşılaşma toplantısı ama bunları artırarak devam edelim inşallah. Döndüğünüzde de tüm hemşerilerimize lütfen Konyalılar adına Belediye Başkanı olarak selamımızı iletin. Onları seviyoruz. Memleketle ilişkilerini kesmiyor olmalarını takdir ediyoruz. Bir görevimiz de bunların yeni nesillere aktarılması. Hayatının bir kısmı doğduğu yerlerde geçenlerin bağlılığı daha yüksek oluyor. Çünkü döndüğünde çocukluk hatıralarını, gençlik hatıralarını hatırlıyor, arkadaşlarını buluyor; mekanlarla hikayeleri var. Ama doğup büyümeyenlerin memleketlerine olan ilgisini, alakasını artırmak bu tür faaliyetlerle oluyor. Onun için bu birlikteliğimizi çocuklarımıza da aktarmamız, torunlarımıza da aktarmamız gerekiyor. Onun için bunu çok kıymetli ve değerli buluyorum. İfadelerini kullandı.

e-Hemşeri uygulaması kapsamında Konyaya gelen sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, GastroFest etkinliklerini takip ederken; Konyanın tarihi yerlerini gezdi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 85563

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
BAŞKAN OPRUKÇU ADAY TANITIM TOPLANTISINA KATILDI
BAŞKAN OPRUKÇU ADAY TANITIM TOPLANTISINA KATILDI
Dr. Yalçın Doğan: Muharrem İnce Kazanamaz
Dr. Yalçın Doğan: Muharrem İnce Kazanamaz