Tozoğlu’ndan hükümete Tunus eleştirisi

Tozoğlu’ndan hükümete Tunus eleştirisi

İYİ Parti Konya İl Başkanı Av. Gökhan Tozoğlu, Tunus’a 5 Milyon ABD doları nakdi hibe ve diğer ülkelere 75 Milyon dolar taahhüt edilmesi kararına ilişkin eleştirilerde bulundu.

Tozoğlu’ndan hükümete Tunus eleştirisi
2020-12-14 11:55:47

Cumhurbaşkanı'nın onayıyla Resmî Gazete'de yayınlanan karara göre Covid-19 sebebiyle Tunus Cumhuriyeti'ne 5 Milyon ABD Doları tutarında nakdi hibe, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne 200 kutu Favipiravir, 5 bin adet Prevenar-13 aşısı, 500 adet PPV 23 Pnömokok aşısı verilmesine karar verildi. Ayrıca, karara göre Nijerya Cumhuriyeti'ne 1 Adet Ventilatör, Kongo Cumhuriyeti'ne 2 adet Ventilatör, Nijer Federal Cumhuriyetine 10 bin kutu Hidroksiklorokin, 2 bin 500 kutu Favipiravir, Afganistan'a ise proje bazlı kullanılmak üzere 2 yıl içinde 75 milyon dolar taahhüt edildi.

"5 MİLYON DOLAR HOYRATLIKTIR"

İYİ Parti Konya İl Başkanı Av. Gökhan Tozoğlu, Buna öncelikle kuyruğu dik tutmak denir. Bizim ülkemiz çok köklü bir tarihe sahiptir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin mazlum ve mağdur durumda olan milletlere yardım etmesi abes değildir. Bu geçmişten gelir ancak önce kendi ülkemiz içerisindeki insanların refahını sağlayabiliyorsak ve insanlarımıza mutlu ve müreffeh bir hayat sunmuşsak, sonrasında ihtiyaç duyulan ülkelere yardım etmekte bir beis yoktur. Bu büyük devlet olmanın bir gereğidir. Fakat siz ülkenizdeki insanlara İBAN numarası göndererek onlardan yardım için para isterken, esnafa, işçiye, vatandaşa pandemi sürecinde gerekli nakdi desteği sağlayamamışken, onları bankaların kucağına itmişken, kredi batağına saplamışken ne olursa olsun miktarı 5 Milyon dolar gibi bir rakam hoyratlıktır dedi.

HABER MERKEZİ

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 18251

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
TALHA ÜZER BİR ANLAŞMAYA DAHA İMZA ATTI
TALHA ÜZER BİR ANLAŞMAYA DAHA İMZA ATTI
NEÜ ve BMMYK’dan “Kent Ekonomisi ve İltica Sistemi” Toplantısı
NEÜ ve BMMYK’dan “Kent Ekonomisi ve İltica Sistemi” Toplantısı