TEN TEMİZLİK YETKİLİSİ NEBİ AYDOĞDU VATANDAŞLARI UYARDI

TEN TEMİZLİK YETKİLİSİ NEBİ AYDOĞDU VATANDAŞLARI UYARDI

KIŞ AYLARINDA ODANIZI HAVALANDIRIN YA DA BİZİ ÇAĞIRIN

TEN TEMİZLİK YETKİLİSİ NEBİ AYDOĞDU VATANDAŞLARI UYARDI
2022-01-01 14:15:35
İzlenme : 218

Kış aylarında yeterince havalandırılamayan kapalı mekanlar ve kişisel temizliğin yanı sıra ortam temizliğinin de öneminin arttığını belirten Ten Temizlik Firması sahibi Nebi Aydoğdu, İnsanlar her ne kadar kişisel temizliğine özen gösteriyorsa artık bulunduğu ortamın temizliğine de özen göstermeye başladılar dedi.

Son zamanlarda ön plana çıkan sektörlerden birisi temizlik sektörü oldu. Salgın hastalıkların artmasıyla birlikte kişisel temizlik ve ev temizliğine talep arttı. Temizlik sektörü hakkında değerlendirmelerde bulunan Ten Temizlik Hizmetleri firmasının sahibi Nebi Aydoğdu, son zamanlarda ortam temizliğinin öneminin arttığını söyledi.

Kış aylarında yeterince havalandırılamayan ortamların ve salgın hastalıkların artmasıyla birlikte temizliğin öneminin ortaya çıktığını vurgulayan Aydoğdu, İnsanlar her ne kadar kişisel temizliğine özen gösteriyorsa artık bulunduğu ortamın temizliğine de özen göstermeye başladılar. Özellikle bulundukları ortamda kullandıkları en küçük aletten en büyük alete kadar dokunmaya korkar oldular. İnsanlarda dokundukları yerden 'virüs geçer mi endişesi' doğmaya başladı. ifadelerini kullandı.

Nebi Aydoğdu, insanların temizlik konusunda daha da hassaslaştığını söyleyerek Çalıştığımız bir kurum haftada bir temizlik istiyorsa kış ayından ve salgın hastalıkların armasından dolayı artık bunu her gün istemeye başladı. Bunu isterken de temizlik anlamında daha özenli olmamızı söylemeye başladılar. İnsanlar şuan neyin temiz olduğuna ve hangi ortamın temizleneceğine karşı daha da dikkatli olur hale geldi. diye konuştu.

İnsanlardaki hassasiyetin temizlik sektörünü olumlu etkilediğini belirten Aydoğdu şunları söyledi: İnsanlar sağlığını kaybederken biz işler almaya başladık. Şuan rutin işlerimiz devam ediyor. Artısı daha dikkatli ve hassas olmaya özen gösteriyoruz. Talep yoğun çünkü hem tüketiciler hem üreticiler temiz bir ortamda bulunmayı istiyor. Bizler de onlara temiz bir ortam sunmaya çalışıyoruz dedi.

Aydoğdu, çalışan sayısını artırarak daha detaylı temizlik yapılmaya başlandığını belirtti. Hizmet verirken en ince detaya kadar dikkat ettiklerini vurgulayan Aydoğdu, Mikrobun bize ne zaman nereden geleceğini bilmiyoruz, bu nedenle en ince ayrıntıyı düşünmek zorundayız. Şuanda virüsleri daha çabuk yok edebilen endüstriyel kimyasallar kullanmaya başladık. Kullandığımız malzemelerde farklılık oluştu. Normalde temizlik yaparken ozon suyunu 1 litre kullanıyorsak şuan 3 litre kullanıyoruz. İnsanlara daha temiz ve daha rahat ortam sunabilmek için kimyasal yoğunluğumuz da arttı dedi.

İnsanlar temizlik konusunda bilinçlendi
İnsanların temizlik konusunda bilinçlendiğini ifade eden Aydoğdu, şunları kaydetti:
Müşterilerimiz bizim gözümüzden kaçan noktalar konusunda bizi uyarıyor. Bu bizi mutlu ediyor çünkü biz insan faktörüyle çalışıyoruz. Hatasız insan hatasız sektör yok. Atladığımız veya unuttuğumuz noktalarda bilinçli müşterilerimiz bize önerilerde bulunduğunda biz bundan mutluluk duyuyoruz. Çünkü insanlara hijyenik bir ortam sunmak zorundayız. İnsanlar temizlik hizmeti alırken kurumsal firmalara dikkat ediyorlar, ürünlerimizi sorguluyorlar. Biz düzenli olarak personelimizin sağlığına dikkat ediyoruz. Onlara hizmet verecek insanın sağlıklı olması gerekiyor Kullandığımız ürünlerin bilgilerini istiyorlar, veriyoruz açılaması yaptı

Aydoğdu, temizlik alanında birçok kimyasal malzemenin bulunduğunu ifade ederek kullandıkları ürünü tedarik ederken TSE damgalı ve hijyene uyarlı bir malzeme olmasına dikkat ettiklerini belirtti. Hizmet aldığınız firmayı sorgulayın temizlik hizmeti almak isteyenlerin firmaları mutlaka sorgulamaları gerektiğini vurgulayan Nebi Aydoğdu,Firmaların bulundukları konumlarına, bu işi yapabilirliklerine ve referanslarına baksınlar. Temizlik sektöründe referans çok önemli. Bizlerin onlara karşı yaklaşımları ve onların bizlere sordukları sorulara tatmin edici cevap verebilmek ve deneyim de önemli diye konuştu.

Malzeme fiyatları arttı
Birçok sektörde olduğu gibi temizlik sektöründe de malzeme fiyatlarında artışın söz konusu olduğunu söyleyen Aydoğdu, Şuan dövizden dolayı malzeme fiyatlarında bir artış var. Bugün aldığımız bir ürünü yarın aynı fiyata alacağımızın bir garantisi yok. Bu süreçte fırsatçılık yapanlar da var ama ekonomik anlamda girdi maliyetleri artıyor. Bu artışlar da hizmet bedelimize yansıyor. Bu nedenle biz bazı noktalarda müşteriyle karşı karşıya kalabiliyoruz ifadelerini kullandı.
Aydoğdu, sektörde önemli bir büyümenin olduğunu belirterek temizliğin de yeme-içme kadar zaruri bir ihtiyaç olma yolunda öneminin arttığını söyledi.

İnsanların virüslerden korunmak için önce kendilerinin dikkatli olması gerektiğini ifade eden Aydoğdu, Kişisel temizlik bu işin yüzde 60'ı. Biz önce kendimizi sonra bulunduğumuz ortamı temiz tuttuğumuz sürece insanlara bulaş riski de ister istemez azalıyor. dedi

TEN TEMİZLİK YETKİLİSİ NEBİ AYDOĞDU VATANDAŞLARI UYARDI

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 48859

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
EREĞLİ’DE SOYGUN GİRİŞİMİ...
EREĞLİ’DE SOYGUN GİRİŞİMİ...
Bahtiyar Filorinalı Yurtman: “Temamız, Sağlık İçin Mimarlık”
Bahtiyar Filorinalı Yurtman: “Temamız, Sağlık İçin Mimarlık”