Kapat !
TEKNOLOJİNİN ESİRİ DEĞİL TEKNOLOJİYİ YÖNETEN ÇOCUKLAR

TEKNOLOJİNİN ESİRİ DEĞİL TEKNOLOJİYİ YÖNETEN ÇOCUKLAR

BÜYÜKŞEHİR’DEN “TEKNOLOJİNİN ESİRİ DEĞİL, TEKNOLOJİYİ YÖNETEN ÇOCUKLAR” KONULU SEMİNER

TEKNOLOJİNİN ESİRİ DEĞİL TEKNOLOJİYİ YÖNETEN ÇOCUKLAR
2023-10-15 07:08:00

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmet içi eğitimleri kapsamında Doç. Dr. Saniye Bencik Kangalın konuşmacı olarak katıldığı Teknolojinin Esiri Değil, Teknolojiyi Yöneten Çocuklar adlıseminer gerçekleştirildi.


Konya Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına yönelik hizmet içi eğitimleri kapsamında Doç. Dr. Saniye Bencik Kangalın konuşmacı olarak katıldığı seminer gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezinde Teknolojinin Esiri Değil, Teknolojiyi Yöneten Çocuklar adlıprogramda konuşan Doç. Dr. Kangal, çocukların ebeveynlerine bakarak davranışlarını anlamlandırdıklarını ve davranışlarıyla anne-babalarını taklit ettiklerini söyledi.

DAVRANIŞ DEĞİŞİKLİĞİNE KENDİMİZDEN BAŞLAYACAĞIZ

Bu yüzden öncelikle davranış değişikliğine evlerimizde başlamamız gerektiğine dikkati çeken Doç. Dr. Kangal, Davranış değişikliğine kendimizden başlayacağız. Sabah uyandığımız andan itibaren teknolojinin esiri oluyoruz. ‘Keşke teknoloji olmasaydı, teknoloji hayatımıza girdi sokak oyunları bitti. Teknoloji olmasaydı çocuk sokakta çamurun içerisinde, kirlenerek, koşarak, eğlenerek oynamayı öğrenecekti diyoruz. Ama şunu unutuyoruz. Sokak oyunlarını öldüren teknolojik gelişmeler değil. Sokak oyunlarını bitiren, bizim teknolojiye karşı doğru tutumları geliştiremeyişimizdir. Ben her sabah bir teknoloji bağımlısı gibi uyandığımda maalesef çocuğumda böyle bir yaşam tarzını benimsiyor ifadelerini kullandı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 86157

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
SEÇİME KENDİ LOGOLARI İLE GİRECEKLER
SEÇİME KENDİ LOGOLARI İLE GİRECEKLER
Özbaş: Trafik Psikolojinizi Bozmasın…
Özbaş: Trafik Psikolojinizi Bozmasın…