Bilal 1 info

Kapat !
TALHA ÜZER SEÇİM OFİSİNİ AÇTI

TALHA ÜZER SEÇİM OFİSİNİ AÇTI

-AÇILIŞTA KONUŞAM YAPAN TALHA ÜZER, EREĞLİ, KARAPINAR, KARAMAN VE EMİRGAZİ İÇİN KURACAKLARI YENİ TESİSLERİN SÖZÜNÜ VERDİ

TALHA ÜZER SEÇİM OFİSİNİ AÇTI
2022-06-18 09:19:03

ÜZER: ÜRETİMDEN, KOOOPERATİFTEN ANLAMAYAN HARİTA MÜHENDİSLERİNE DEĞİL, İŞİ BİLEN, ÜRETİCİNİN DİLİNDEN ANLAYAN ZİRAAT MÜHENDİSLERİNE YETKİ VERİN

Ereğli Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı ve başkan adayı Talha Üzer, sebze pazarı yanı subaşı kahveler karşısında seçim ofisini açtı. Yoğun bir katılımın olduğu seçim ofisi açılışında konuşma yapan Talha Üzer, konuşmasında, kooperatifi, kooperatif işleyişinden habersiz olan harita mühendislerine değil, kooperatife ve üreticiye kazandıran ziraat mühendisine teslim edin dedi.

Seçim ofisi açılışına Karaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet Bayram, Ereğli Ziraat Odası Başkanı Abdullah Çelik, Ereğli Ticaret Borsası Başkanı Zekeriya Ünlü, Ereğli Şoförler Odası Başkanı Yalçın Bozkır, Karapınar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Ünver, Karaman ve Karapınar STK başkanları, Ereğli mahalle muhtarları, STK temsilcileri, kooperatif üyeleri ve çiftçiler katıldı.

Yoğun bir katılımın gerçekleştiği açılışta konuşma yapan Talha Üzer, seçim sürecinde vaat ettikleri hizmet ve yatırımları 4 yıl içerisinde yerine getirdiklerini ifade etti ve yeniden görev verilmesi durumunda çiftçilere kazandırılacak yatırımları söyledi.

Ereğli Pancar Ekicileri Kooperatifi, 7 ilçe ve 1 il merkezini kapsayan geniş bir alandan sorumlu. Pandemi süreci ve rakiplerimizin gereksiz davalarına rağmen biz bu geniş alanda çok güzel çalışmalar yaptık. İlk göreve geldiğimizde 6lı pancar söküm makinesini Ereğliye kazandırdık. Söküm makinesini Ereğliye kazandırdık diye eleştirdiler, ama Karapınar ve Karamanda 15 tane olan söküm makinesi Ereğlide hiç yoktu. Hizmetlerimizi ve yatırımlarımızı, üreticilerimizin ihtiyaç durumlarına göre düzenledik ve gerçekleştirdik. Sözleşmeli üretim modeline geçmediğimiz sürece üretimde devamlılığı sağlayamayacağımızı düşündük ve başlattığımız sözleşmeli üretim modeliyle, sürekli fiyat garantisi ve desteklerle üreticilerimizi ayakta tuttuk diyen Talha Üzer, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

Göreve geldiğimizden bu yana kooperatifimizin cirosunu 6 kat artırdık. Bu ciroyu da yine üreticilerimize yeni hizmetler kazandırmak için kullandık. Sudurağına 1600 metrekare kapalı alana sahip satış mağazası açtık. 3 milyon yatırım bedeli ile Ereğliye, saatte 10 ton buğday, 7 ton ayçiçeği, 5 ton bakliyet işleme kapasiteli eleme tesisi kazandırdık. Kazımkarabekir ilçemize 1200 metrekare kapalı alanda satış mağazamızın inşaatını başlattık. Hotamışta 1800 metrekare kapalı alana sahip tesisimizi kazandırdık. Üreticilerimizin ürünlerini depolayabilmeleri için Ereğliye 24 bin ton kapasiteli lisanslı depomuzu kazandırdık dedi.

-Ereğliye Yem Fabrikası, Karapınara Gübre Fabrikası, Karamana Sulama Sistemleri Fabrikası, Emirgaziye Satış Mağazası Sözü-

4 yıllık görev süreleri içerisinde hiçbir bölgeyi ve çiftçiyi ayırmadan hizmet ettiklerini söyleyen Talha Üzer, Daha önce kooperatifin araçları belli köylerde belli kişilere çalışıyordu ama biz yönetime geldikten sonra buna da son verdik. Kooperatifimizin araçları her köyde her üyemize hizmet ediyor. Kooperatifimizin 6 bin tonluk yem satışı var. Yem satışlarını daha ucuz girdi ile üretip üreticilerimize daha ucuz şekilde ulaştırabilmek için, Çakmak tesislerimizin bulunduğu alanda yem fabrikamızı Ereğliye kazandıracağız. Karapınar ilçemize bitki besleme gübre fabrikamızı kazandıracağız. Karamana sulama sistemleri fabrikamızı kazandıracağız. Emirgazi ilçemizde 10 bin metrekare alana satış mağazamızın açılması için gerekli işlemleri başlattık dedi.

Konuşmasında, pancar Ekicileri Kooperatifi adayı Duran Özbudakın iddialarına da yanıt veren Talha Üzer, Daha önce, yönetim ve denetim kurulu seçimlerini birleştirelim dedim kabul etmediler. Bugün çıkıp denetim kurulu seçimlerini yapacaklarmış. Denetim kurulunun seçimlerine daha 3 yıl var efendim, geçiniz oraları. Kooperatif üyeleri gübre alamıyormuş, menşei belli değilmiş. Hepiniz biliyorsunuz ki gübreler ithal geliyor. Limana gelir, orada özel kuruluşların, kooperatiflerin mühendisleri tarafından analiz yapılır. Gemilerin içindeki gübrelerin hepsi aynıdır, torbaları farklıdır. Ama bunu Duran Özbudak bilmez, çünkü o harita mühendisi, ben ziraat mühendisiyim. Siz de bu kooperatifi, üretimden anlamayan harita mühendislerine değil, işin ehli olan ziraat mühendislerine teslim edin. Onlar da kuru kuru saldırı politikası ile siyaset yapmasınlar, yapacaklarını anlatsınlar, projelerini anlatsınlar dedi.

TALHA ÜZER SEÇİM OFİSİNİ AÇTI
TALHA ÜZER SEÇİM OFİSİNİ AÇTI
TALHA ÜZER SEÇİM OFİSİNİ AÇTI
TALHA ÜZER SEÇİM OFİSİNİ AÇTI

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 62670

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
BAŞKAN OPRUKÇU ADAY TANITIM TOPLANTISINA KATILDI
BAŞKAN OPRUKÇU ADAY TANITIM TOPLANTISINA KATILDI
Dr. Yalçın Doğan: Muharrem İnce Kazanamaz
Dr. Yalçın Doğan: Muharrem İnce Kazanamaz