Kapat !
Sözcü Gazetesinden Başkan Obrukçu’ya Torpil İddiası

Sözcü Gazetesinden Başkan Obrukçu’ya Torpil İddiası

Sözcü Gazetesi haberi, “Bir torpil skandalı daha! Eş, oğul, yeğen ve partili belediyesi” diye verdi

Sözcü Gazetesinden Başkan Obrukçu’ya Torpil İddiası
2021-09-10 23:10:02

31 Mart seçimlerinde Konyanın Ereğli belediye başkanlığını bağımsız kazanan ancak daha sonra MHPye geçen belediye başkanı Hüseyin Oprukçu ve ekibi, belediyeyi akrabalarıyla doldurdu. Belediye Başkanı Oprukçu, yeğeni ve gelinini işe alırken, belediyedeki birçok birim müdürü de oğul ve kardeş gibi yakınlarını işe aldığı ortaya çıktı.

Milyonlarca vatandaş işsizlikle boğuşurken, kamuoyunun tepkiyle karşıladığı akraba atamalarına bir yenisi daha eklendi.

İŞTE İŞE ALINANLAR

MHP'li belediyede işe başlatılan MHP'li ve Ereğli Belediyesi yetkililerinin akrabalarının isimleri şu şekilde:

* Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçunun yeğeninin eşi Bengü Soylu Oprukcu, Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü'ne sözleşmeli ziraat mühendisi olarak işe alındı. Öte yandan Oprukçu'nun belediye başkanlığı yaptığı 2009-2014 yılları arasında da Hukuk İşleri Müdürlüğüne yeğeni Avukat Derviş Oprukçu'yu getirmişti.

* Kültür Sosyal İşler Müdürü Şemsettin Soylu'nun oğlu Kazım Soylu, Fen İşleri Müdürlüğü'ne sözleşmeli makine mühendisi olarak alındı.

* Hal Müdürü Yılmaz Ertaştan'ın oglu Hasan Ertaştan, belediye şirketi üzerinden İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'ne büro personeli olarak işe alındı.

* Muhtarlık İşleri Müdürü Nurettin Karkın'ın eşi Arife Karkın, belediye şirketi üzerinden Basın Yayın Müdürlüğü'nde büro personeli olarak görevlendirildi.
* Mali Hizmetler Müdürü Aynur Yardımcı'nın kardeşi Saniye Aksoy, belediye şirketi üzerinden başkanlık makamı hizmetlisi olarak işe alındı.

* MHP Ereğli İlçe Başkanı Musa Yılmaz'ın yeğeni Fatmanur Yılmaz, Zabıta Müdürlüğü'ne sözleşmeli gıda mühendisi olarak işe başlatıldı.

* MHP Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı'nın kardeşi Onur Kalaycı ise İnsan Kaynakları Müdürlüğü'ne sözleşmeli fizyoterapist olarak göreve getirildi.

* Eski İmar ve Şehircilik Müdürü Bahadır Kocadağ'ın eşi Seçil Kocadağ, belediye şirketi üzerinden belediye anaokulunda öğretmen olarak işe başlatıldı.

BELEDİYE AİLE ÇİFTÇLİĞİNE ÇEVİRDİLER

MHP'li belediyede işe alımlara tepki gösteren CHP Ereğli İlçe Başkanı Veysel Gönülal, söyle konuştu:

* Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) işgücü istatistiklerine göre işsizlik rakamlarının Temmuz ayında yüzde 12ye yükseldiğini açıkladı.

* Geniş tanımlı işsizlik oranı da yine Temmuzda yüzde 23,6 seviyesine çıktı. Milyonlarca insanımız işsizlikle boğuşuyor. Hüseyin Oprukçu göreve gelirken tüyü bitmemiş yetimin hakkını savunacağını söylemişti.

* Belediyedeki bu akraba işe alımları kul hakkı değildir de nedir? Milyonlarca liyakatli insanımız iş ararken Ereğli Belediyesi yetkilileri belediyeyi aile çiftçiliğine çevirdi.

* Aynı durum ülkemizdeki birçok AKP ve MHP'li belediyelerde mevcut. Maalesef dayısı olan işi kapıyor. Dayısı olmayan ne yapsın peki? Takdiri halkımıza bırakıyoruz.

KENDİ İSTEĞİYLE AYRILMIŞ

Konuyla ilgili SÖZCÜ muhabirine bir açıklama yapan İmar ve Şehircilik eski Müdürü Bahadır Kocadağın eşi Seçil Kocadağ, belediye şirketi üzerinden belediye anaokulunda öğretmen olarak bir yıla yakın görev yaptığını doğrularken, bu görevden kısa süre önce kendi isteğiyle ayrıldığını açıkladı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 28511

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Müjdeyi Halil Etyemez Verdi
Müjdeyi Halil Etyemez Verdi
ERDOĞAN KONYA’DA KONUŞTU
ERDOĞAN KONYA’DA KONUŞTU