ŞERİFE ÇAĞLI: EREĞLİ CADDELERİ AREFE GİBİYDİ, YANLIŞ...

ŞERİFE ÇAĞLI: EREĞLİ CADDELERİ AREFE GİBİYDİ, YANLIŞ...

Bir öğretmenin gözlemi ile Corona ile yaşayan Ereğli...

ŞERİFE ÇAĞLI: EREĞLİ CADDELERİ AREFE GİBİYDİ, YANLIŞ...
2020-04-27 22:14:04
İzlenme : 9198

Bildiğiz üzere ülkecek zor bir süreçten geçiyoruz. Uzunca bir süre sosyal etkinliklerimize, gezmelerimize ara vermek zorunda kaldık.
Daha güzel yarınlarımız için verdiğimiz bu savaşı zaferle sonuçlandırmalıyız. Hepinizin bildiği üzere virüs kalabalık ortamları daha çok seviyor ve temas halinde daha da hızlı yayılıyor.
Bu yüzden kendimizi en iyi şekilde izole etmeliyiz ve evimizde kalmalıyız. Evet, belki diğer ülkelere göre durumumuz iyi gözükebilir ama bu durum bizleri rahata kavuşturup mücadelemizden geri çevirmemeli. Ülkecek virüsün artık şaka kısmını kaldırıp ciddiyet kısmını ele almalıyız.
Daha güzel yarınlarımız için, sevdiklerimiz için, daha da önemlisi sağlımız ve ülkemiz için bu zorluklara göğüs germeliyiz.
Bir emekle yürütülen bu zorlu süreç tamamen salgının daha fazla yayılmasının önüne geçmek içindir. Bugün gördüğüm manzara hiçte iç açıcı değildi. Sanki hiç bir şey olmamış gisi cadde sokak insan doluydu. Yanlış... Bu yanlışa dur diyebilmek için bizlere düşen görev ise; sağlık personellerimiz ve diğer devlet çalışanlarımız için evimizde kalarak onlara destek olmaktır. Gün dayanışma ve birlik günüdür toplumsal dayanışma bugünler için lazımdır.
Daima yanımızda olan sağlık görevlilerimize ve polislerimize kalpten teşekkür ediyor, sevgi ve saygılar sunuyorum.

Şerife Çağlı

Ahi Evran Üniversitesi Besyo

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 99095

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Tamer Gümüş ‘O anı’ görüntüledi
Tamer Gümüş ‘O anı’ görüntüledi
Ordu’da Yöresel Mimariye Uygun Konut Projesi yarışması
Ordu’da Yöresel Mimariye Uygun Konut Projesi yarışması