SARICA: KAN BAĞIŞLAYAN CAN BAĞIŞLAR

SARICA: KAN BAĞIŞLAYAN CAN BAĞIŞLAR

Kızılay Ereğli Şube Başkanı Engin Sarıca: “Kan Acil değil, sürekli bir ihtiyaçtır”

SARICA: KAN BAĞIŞLAYAN CAN BAĞIŞLAR
2024-06-27 09:54:32

Vatandaşlarımızın düzenlenen kan bağışı kampanyalarına katılmalarını isteyen Ereğli Kızılay Şubesi Başkanı Engin Sarıca, Gerek il genelinde gerekse ilçemizde günlük onlarca ünite kan kullanılmaktadır. Bu ihtiyaç dahilinde tüm özel ve resmi hastanelerin tamamının kan ihtiyacı hastanelerin talepleri doğrultusunda Türk Kızılayı tarafından karşılanmaktadır.
Bu ihtiyacın tamamının düzenli, gönüllü ve bilinçli kan bağışçılarından temin edilmesi hiç şüphesiz en güvenilir yöntemdir. Unutulmamalıdır ki, kan kaynağı insan olan ve başka hiçbir alternatifi bulunmayan yegane hayat kurtarıcı sıvıdır.
Sağlıklı bir insan üç ayda, bir yılda dört defa kan bağışlayabilmektedir. Üç ayda bir bu miktardaki kanı vermezsek bile çok daha fazlası insan vücudunda dalak ve karaciğerlerde yok edilip atılmaktadır.
Kan vermeye geldiğinizde parmak ucunuzdan bir damla kan alınarak vücudunuzda yeterli miktarda kan var mı ona bakılmakta, eğer kan verecek olan kişiye her hangi bir zarar gelmeyecekse önceden tespit edilip kan bağışı ertelenmektedir. dedi.
Engin Sarıca, ilçemizde düzenlenen kan bağışı kampanyalarında sadece 15 dakikalarını ayırabilecek vatandaşlarımızı, hiç tanımadıkları bir insanın hayatını kurtarmaya davet ediyoruz. Kan acil değil, sürekli bir ihtiyaçtır dedi.
Bahri Can

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 44471

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
UĞUR İBRAHİM ALTAY’DAN 15 TEMMUZ DAVETİ
UĞUR İBRAHİM ALTAY’DAN 15 TEMMUZ DAVETİ
EMEKLİLER KERVANINA OSMAN DURSUN’DA KATILDI
EMEKLİLER KERVANINA OSMAN DURSUN’DA KATILDI