SAİT HİZARCI KONUT FİYATLARI DÜŞMEZ DEDİ

SAİT HİZARCI KONUT FİYATLARI DÜŞMEZ DEDİ

YİĞİT EMLAK SATIŞ ELEMANI HİZARCI GAZETEMİZE ÇARPICI AÇIKLAMALARDA BULUNDU

SAİT HİZARCI KONUT FİYATLARI DÜŞMEZ DEDİ
2021-09-19 09:23:46

Ereğlide Yiğit Emlak firması bünyesinde emlakçılık ve gayrimenkul danışmanlığı yapan Sait Hizarcı, konut fiyatlarının arttığına dikkati çekerek, Konut fiyatları 2 katına çıktı. Önümüzdeki yıl konut fiyatları düşmeyecek. Gayrimenkul senede yüzde 20 değer kazanır. Bu yüzden de fiyatlar düşmez. dedi.

Salgın hastalıkların birçok sektörü olumsuz yönde etkilediğini söyleyen Sait Hizarcı, son yıllarda gayrimenkul sektöründe yaşanan sıkıntıları dile getirdi.
Yiğit Emlak elemanı Sait Hizarcı, Ereğli Güneş Gazetesine yaptığı açıklamada, gayrimenkul sektörünün salgın dönemlerinde en büyük yarayı alan sektörlerden biri olduğuna vurgu yaptı. Hizarcı, Salgın dönemlerinde inşaat sektörü durma noktasına geliyor. Yeni konutların yapılmaması sektörü sıkıntıya sokuyor. ifadesini kullandı.
Salgın hastalıkların gayrimenkul sektörünü derinden etkilediğini kaydeden Hizarcı, bu gibi durumlarda normalde yapılması gereken konut sayısının ancak yarısının yapıldığına işaret ederek şöyle konuştu:
Sektörün sıkıntıya girmesinin en büyük nedeni inşaat sektörünün durması. Pandemi sürecinde müteahhitler risk almak istemiyor. Konut yapılmıyor. Bu durum sektörü büyük sıkıntıya sokuyor. Bunun yanı sıra döviz kurundaki hareketlenmeler birçok sektörü olumsuz yönde etkiledi. İnşaat sektörünü de etkilendi. Dolayısıyla ilçede bir konut sıkıntısı yaşanıyor dedi
Önümüzdeki yıl konut fiyatları düşmeyecek
Fiyatların düşüp düşmeyeceği konusunda da bir açıklama yapan Hizarcı, Gayrimenkul sektöründe hiçbir zaman iş potansiyeli düşmez. Gayrimenkul senede yüzde 20 değer kazanır. Bu yüzden fiyatlar düşmez. Piyasada belli bir noktaya çıkmış konutun fiyatı artık düşmez. dedi
Hizarcı, son zamanlarda tüketicilerin eski binalara rağbetinin az olduğunu yeni binaları tüketicilerin tercih ettiğini de sözlerine ekledi.
Hizarcı, ihtiyaç sahiplerine şu tavsiyede bulundu:
İhtiyaç sahiplerine kredi çekip konut sahibi olmalarını tavsiye ediyoruz ancak bu süreçte kredi faiz oranlarını takip etsinler. Kredi faiz oranlarının düşmesini beklemelerini tavsiye ediyorum. Oranlar düştüğü anda konutlarını alsınlar. Konut alan kazanır dedi

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 28693

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
UĞUR İBRAHİM ALTAY BÜYÜK GÖREV ÜSTLENDİ
UĞUR İBRAHİM ALTAY BÜYÜK GÖREV ÜSTLENDİ
MEPAŞ İŞARET DİLİNİ ÖĞRETİYOR
MEPAŞ İŞARET DİLİNİ ÖĞRETİYOR