Kapat !
Rektör Zorlu Filistinli öğrencilerle bir araya geldi

Rektör Zorlu Filistinli öğrencilerle bir araya geldi

Cem Zorlu: Filistin halkı dostumuz, kardeşimizdir, Filistinli öğrencilerimiz de bize emanettir.

Rektör Zorlu Filistinli öğrencilerle bir araya geldi
2023-11-06 16:58:51

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, farklı akademik birimlerde öğrenim gören 50 Filistinli öğrenciyle akşam yemeğinde bir araya geldi.
Rektör Zorlu başkanlığında Üniversitenin yönetim kadrosunun tamamının katıldığı programda Filistinli öğrencilerle samimi bir görüşme gerçekleştirildi, öğrencilerin aileleriyle olan iletişimleri ve ihtiyaçları hakkında bilgiler alındı.
Necmettin Erbakan Üniversitesinde öğrenim gören Filistinli öğrencilerle bir araya gelen Rektör Prof. Dr. Cem Zorlu, öğrencilerle tek tek sohbet ederek, taleplerini dinledi, aileleriyle olan iletişimleri ve ihtiyaçları ile ilgili bilgi aldı. Filistinin acılarına ortak olmak için bir araya geldiklerini belirten Rektör Zorlu, Filistinli öğrencilere hitaben, Filistin konusunda tarihi sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Her daim bu sorumlulukla hareket edeceğiz ve sizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayacağız. Her zaman sizlerin yanındayız. Taleplerinizi, sıkıntılarınızı çözmek için elimizden geleni yapacağız. Hz. İbrahimin ateşine su taşıyan karınca misali sizler için ne yapabiliriz onu öğrenmek ve dinlemek için bir araya geldik. Çekinmeden bize anlatabilir, her zaman ulaşabilirsiniz. Filistin halkı dostumuz, kardeşimizdir, sizler de bize emanetsiniz dedi.
Umut hiçbir zaman Müslümanın hayatında bitmez
Rektör Prof. Dr. Cem Zorlu, Necmettin Erbakan Üniversitesi olarak öğrencilerin ve Filistin halkının yanında olduklarını belirterek, Filistin üzerine yapılmış olan hesaplar 15 milyon nüfusluk Yahudinin yaptığı hesap değil. Batı dünyasının yapmış olduğu kirli bir hesap. O bölgeye getirip yerleştirmeleri, büyütüp beslemeleri, saldırılar, işlenen suçlar karşısındaki duyarsızlık, bunlar hep bu yapılan hesapların parçası. Ama her zaman bu sıkıntıların arkası hep bir şafak, hep bir fecir, beklenti, ufuk… Umut hiçbir zaman Müslümanın hayatında bitmez. Her gecenin ardında bir şafak vardır. Ümit doluyuz. Hem bu dünya hem öteki dünya için korku ile ümit arasında olan insanlarız. Allahın izni ile bu acılar sona erecek dedi.
‘Batı nereye gittiyse sadece felaket, kan ve gözyaşı getirmiştir
Zor bir dönemden geçildiğini aktaran Prof. Dr. Cem Zorlu, İnşallah İsrailin zulmü Müslümanların basiretine, uyanmasına vesile olur. Vicdan sahibi olan insanların kendilerine
gelmesine vesile olur. Ama bu Siyonist Yahudi belası dünyanın başına derttir. Arz-ı mevûda, vaad edilmiş topraklara inanan ve bunu genişletmek için de bütün güçleriyle savaşan siyonistlerin sadece Gazzede kalmayacağını biliyoruz. 1947den bu yana parça parça Filistini bölerek günümüz topraklarına sıkıştırdılar. Asıl hedef Filistinden yukarıya doğru Lübnan, Suriye ve Türkiyenin Güneydoğu ve Anadolu Bölgeleri. Onun için PKKyı kurdular. İŞİDi icat ettiler. Bahane ederek Suriyeye girdiler. ‘Saddam Hüseyinin kimyasal silahı var diyerek Irakı bastılar. ‘Demokrasi getiriyoruz yalanını söyleyerek binlerce, milyonlarca insanı katlettiler. Batı nereye gittiyse sadece felaket, kan ve gözyaşı getirmiştir. Batı, kendisinden başka kimseyi düşünmeyen bir zihniyete sahiptir dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 95045

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
SEÇİME KENDİ LOGOLARI İLE GİRECEKLER
SEÇİME KENDİ LOGOLARI İLE GİRECEKLER
Özbaş: Trafik Psikolojinizi Bozmasın…
Özbaş: Trafik Psikolojinizi Bozmasın…