Münif info

Kapat !
REKTÖR CEM ZORLU TEBRİK ETTİ

REKTÖR CEM ZORLU TEBRİK ETTİ

NEÜ’den 13 Akademisyen, “Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları” Listesinde

REKTÖR CEM ZORLU TEBRİK ETTİ
2022-10-21 05:33:28
İzlenme : 283

Necmettin Erbakan Üniversitesinden (NEÜ) 13 akademisyen, ABDnin Stanford Üniversitesi tarafından hazırlanan Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları listesinde yer alarak önemli bir başarıya imza attı.

Stanford Üniversitesi tarafından hazırlanan Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları listesi Elsevier tarafından yayımlandı. 22 ana bilim dalı ve 176 alt bilim dalında dünyadaki ilk yüzde 2lik dilime giren bilim insanlarının dahil olduğu liste, çeşitli bilimsel kriterlerin hesaplanmasıyla oluşturuldu.

Nitelikli yayın sayısı, yayınların yer aldığı derginin etkisi, patent sayısı, yapılan atıf sayısı, h-indeks, hm-indeks, makale sayısı, atıf alan makale sayısı ve yayımlandığı derginin etkisi gibi uluslararası ölçütler kullanılarak yapılan sıralama Yıllık Etki ve Kariyer Boyu Etki olarak iki kategoride listelendi.

2021 yılına ait yayınların bu kriterlere göre sıralandığı listede, dünya genelinde Yıllık Etki kategorisinde 200 bin 409 bilim insanı, Kariyer Boyu Etki kategorisinde ise 195 bin 605 bilim insanı yer almayı başardı. Türkiye özelinde, bin 202 bilim insanı Yıllık Etki listesine, 897 bilim insanı ise Kariyer Boyu Etki listesine girmeye hak kazanırken NEÜden 13 isim listelerde yer aldı.

Necmettin Erbakan Üniversitesinden; Prof. Dr. Adnan Özdemir, Prof. Dr. Ali Tor, Prof. Dr. Hasan Kotan, Prof. Dr. Hüseyin Çaksen, Prof. Dr. Kültigin Türkmen, Doç. Dr. Emrah Madenci, Doç. Dr. Erhan Zor, Doç. Dr. Hatice Yıldız Durak, Doç. Dr. Hüseyin Haklı, Doç. Dr. İlhan Asiltürk, Doç. Dr. Mehmet Yavuz, Doç. Dr. Lokman Gemi ve Doç. Dr. Serdar Akbayrak listede kendilerine yer buldu.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu yaptığı açıklamada, dünyanın en etkili bilim insanları arasında yer alan akademisyenleri gönülden kutladığını ve başarılarının devamını dilediğini ifade etti.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 79256

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
İZBUDAK ÖNÜNE GELENE ’AZ KALDI’ DİYOR
İZBUDAK ÖNÜNE GELENE ’AZ KALDI’ DİYOR
EREĞLİ CHP TAM KADRO SAHADA
EREĞLİ CHP TAM KADRO SAHADA