Rehber Hemşire Eğitimi Aldılar

Rehber Hemşire Eğitimi Aldılar

Necmettin Erbakan Üniversitesinde, Hemşirelere ‘Rehber Hemşire Eğitimi Kursu

Rehber Hemşire Eğitimi Aldılar
2023-11-14 11:26:46

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Hemşirelik Fakültesinde, TÜBİTAK Bilimsel Eğitim Etkinlikleri kapsamında, alanında uzman eğitimciler tarafından, Konyadaki çeşitli hastanelerde hizmet veren hemşirelere ‘Rehber Hemşire Eğitimi kursu verildi.

NEÜ Hemşirelik Fakültesinde, 2237-A TÜBİTAK Bilimsel Eğitim Etkinlikleri tarafından desteklenen ‘Rehber Hemşire Eğitimi kursu gerçekleştirildi. NEÜ, Akdeniz Üniversitesi, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesinden alanında uzman eğitimcilerin katkılarıyla düzenlenen ve toplam 2 gün süren kursa NEÜ Tıp Fakültesi Hastanesi, Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Konya Numune Hastanesi, Konya Şehir Hastanesi, Meram Devlet Hastanesi, Dr. Ali Kemal Belviranlı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi ile Özel Medova Hastanesinden 26 hemşire katıldı.

NEÜ Hemşirelik Fakültesi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen programın açılış konuşmasını yapan NEÜ Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emel Ege, Hemşirelik eğitimi, teorik ve uygulamalı öğretim-öğrenim süreçlerini içerir. Öğrencide beklenilen uyumun gerçekleşmesi için klinik ortamın öğrenci yararına düzenlenmesi bir zorunluluktur. Bu nedenle eğitimciler, hemşireler, sağlık ekibinin diğer üyeleri, okul-hastane yöneticilerine ve öğrencilere önemli sorumluluklar düşmektedir. Öğrencinin hem beceri hem de bilişsel alanda mesleki yeterliliğe sahip olması bir ekip işidir dedi.

Klinik hemşireler rol model olmalı

Klinik hemşirelerin, hemşirelik eğitiminde önemli rol oynadığını ifade eden Dekan Prof. Dr. Emel Ege, Hemşirelik eğitiminin başarısı akademik eğitimci, rehber hemşire ve öğrencinin ortak sorumluluk almasına ve teori ile uygulamanın birbirini destekleyecek biçimde yapılandırılmasına bağlıdır. Klinik hemşireler bir süre sonra birlikte çalışacakları öğrencilerin eğitimini dikkate almalı, öğrencilere klinik ortamda rol model olmalı, klinik ortamın öğrenciler için uygun düzenlenmesine katkı sağlamalı ve ekip içinde öğrencilerin haklarını koruyucu bir tutum içinde olmak için çaba harcamalıdır diye konuştu.

Rehber Hemşire Eğitimi Aldılar
Rehber Hemşire Eğitimi Aldılar

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 31544

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
DSİ ŞEBEKENİN GEÇİCİ KABULÜNÜ GERÇEKLEŞTİRDİ
DSİ ŞEBEKENİN GEÇİCİ KABULÜNÜ GERÇEKLEŞTİRDİ
LİMA ÖĞRENCİLERİ KAMPLARDA VERİMLİ VAKİT GEÇİRİ
LİMA ÖĞRENCİLERİ KAMPLARDA VERİMLİ VAKİT GEÇİRİ