Bilal info

Kapat !
RAHİM DEMİRBAŞ: UTANIYORUM

RAHİM DEMİRBAŞ: UTANIYORUM

EMEKLİ ÖĞRETMENDEN ANLAMLI PAYLAŞIM....

RAHİM DEMİRBAŞ: UTANIYORUM
2022-03-22 09:27:12
İzlenme : 1711

Ereğlinin Orman Dede olarak tanıdığı emekli öğretmen Rahim Demirbaş, yaşanan ekonomik krize bir anlam veremediğini belirterek tepkisini dile getirdi.

Demirbaş varlık içinde yaşamamız gerekirken içinde bulunduğumuz sıkıntıları aşmanın tarım arazilerini işlemekten geçtiğini belirterek bir yazı kaleme aldı.

İşte o yazı:

Dedelerimizin gayreti ve Allah'ın lütfü ile 780 bin kilometre kare yüz ölçümüne sahip bir yurdumuz var. Üç tarfı denizlerle çevrili. Dört mevsimin hüküm sürdüğü dünyanın en bereketli topraklarına sahip. Kan eksen can bitecek 26 havzamız var. (Gediz, Menderes, Konya kapalı havzası, Van havzas..gibi). Havzaların dışında kalan yerlerimizin tabanı ise envai çeşit madenlerle dolu. Suyumuz pek çok ülkeye göre yeterli. Bu varlıklarımızı hakkı ile değerlendirsek 600 milyon nüfusun bütün ihtiyaçlarını karşılarız. Marketlerimizde satılan malların %90 dışarıdan. Ben bu varlıklar içinde yokluk çekmemizden utanıyorum.

Rahim Demirbaş

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 40129

Kullanıcı Adı

  • N.peker
    22 Mart 2022 Salı

    Gerçekleri anlatan, olması gereken bir gerçeğe değinmiş. rahim beye selamlar. evet türkiye bir tarım ülkesidir. eğer bu ülkede ukrayna’dan gelecek ayçiçek ve buğday yüklü gemilere alkış tutuyorsan bir kez daha düşünmemiz gerek. bu yanlış tarım politikaları derhal terk edilmeli


[1]

Tüm yorumları okumak için tıklayın

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
BİLAL YİĞİT BASIN AÇIKLAMASI YAPACAK
BİLAL YİĞİT BASIN AÇIKLAMASI YAPACAK
NEÜ’de Bilimsel Yayıncılık Adına Önemli Eğitim
NEÜ’de Bilimsel Yayıncılık Adına Önemli Eğitim