Prof. Dr. Cem Zorlu, TSE Başkanı Adem Şahin’den Belge Aldı

Prof. Dr. Cem Zorlu, TSE Başkanı Adem Şahin’den Belge Aldı

TSE’den NEÜ’ye 8 Belgenin Takdimi Yapıldı...

Prof. Dr. Cem Zorlu, TSE Başkanı Adem Şahin’den Belge Aldı
2021-12-23 09:43:25

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Başkanı Adem Şahin, Necmettin Erbakan Üniversitesinin (NEÜ) almaya hak kazandığı 8 belgeyi, NEÜ Rektörü Prof. Dr. Cem Zorluya düzenlenen törenle takdim etti.

NEÜ Rektörlük Toplantı Salonunda gerçekleşen törene TSE Başkanı Adem Şahin, NEÜ Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu ve kurumların yöneticileri katıldı.

Törende konuşan NEÜ Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, TSEnin standart geliştirme konusunda Türkiyenin çok köklü bir kurumu olduğunu belirterek, TSEnin her alanda takdire şayan çalışmaları mevcut. Biz de üniversite olarak değişik alanlarda kendilerinden sertifika alacağız inşallah. Bunun sayısını da artırmak temel hedefimiz. Üniversite olarak TSE ile birlikte çalışmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu sadece sertifika alma meselesi değil. Her sertifika, veriliş amacına göre bir kaliteyi ifade ediyor. Bu alanları genişleterek, çeşitlendirerek değişik alanlarda sertifika almayı üniversitemizin hedefleri arasına koyduk. Bu çalışmaları da birlikte sürdüreceğiz inşallah dedi.

TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin ise, kurumun Kovid-19 salgını sürecinde; güvenli hizmet, okul ve kampüs gibi belgelendirme işlemleri yaptığının altını çizerek, Hijyen ve Sanitasyon Yönetim Sistemi'nin tüm bu çalışmaların çatısını oluşturduğunu kaydetti. Şahin sözlerine şu şekilde devam etti: Bu TSEnin pandemiden haberdar olmadığımız yıllarda yaptığı bir hazırlığın güzel bir meyvesi. Dolayısıyla bugün rektörlüğümüzü bu belgeyle de bir şekilde çalışmalarını taltif etmiş olacağız. NEÜ Meram Tıp Fakültesi Hastanesi ve Diş Hekimliği Fakültesi de aynı şekilde ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi ve ISO 13811 Hijyen ve Sanitasyon Yönetim Sistemiyle 3 belgeyi birden aldı.

NEÜ Meram Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesinin almış olduğu belgelerin kendi sektörleri için çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan Şahin, Hastalarımıza, öğretim üyelerimize, idari çalışanlarımıza, öğrencilerimize ve onların ailelerine güven telkin edecek bir kalite altyapısını sunduğunuz için kurumum adına bu çalışmada emeği geçen başta Rektör Prof. Dr. Cem Zorlu olmak üzere herkese teşekkür ediyorum şeklinde konuştu.

Tören, belgelerin TSE Başkanı Adem Şahin tarafından Rektör Prof. Dr. Cem Zorlu ve üniversite yöneticilerine verilmesiyle sona erdi.

Prof. Dr. Cem Zorlu, TSE Başkanı Adem Şahin’den Belge Aldı

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 35512

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
“Başarıya Ailecek İnanmak Çok Önemlidir”
“Başarıya Ailecek İnanmak Çok Önemlidir”
Cumhuriyet Başsavcısı Zeynel Abidin Akkiraz Öğrencilerle Buluştu
Cumhuriyet Başsavcısı Zeynel Abidin Akkiraz Öğrencilerle Buluştu