PANDEMİ, EREĞLİ’DE PET SHOPLARA İLGİYİ ARTIRDI

PANDEMİ, EREĞLİ’DE PET SHOPLARA İLGİYİ ARTIRDI

.

PANDEMİ, EREĞLİ’DE PET SHOPLARA İLGİYİ ARTIRDI
2021-01-08 13:48:55

Pandemi yasakları, evlerinde kalan vatandaşların evcil hayvanlara olan ilgisini artırırken, sektördeki araç ve gereçlerin fiyatlarındaki artış kayda değer olmadı.
Kovid-19 döneminde evcil hayvan talebinde artış yaşanıyor. Sokağa çıkma kısıtlamalarıyla evlerinde kalan vatandaşlar evcil hayvanlara ilgi duymaya başladı. Geçtiğimiz yıllara oranla büyük ölçüde artan taleplerle birlikte fiyatlarda da artışa sebep oldu. Özellikle çocukların bu dönemlerde daha fazla ilgi duyduğunu söyleyen esnaf Mustafa Sürücü, Pandemi döneminde evcil hayvanlara karşı ilgide aşırı artış oldu. İnsanlar 2-3 gün eve kapanınca hafta sonlarına doğru bir yığılma oluyor. Çocuklarında evde olmasıyla evde yeni bir arkadaş arayışı oluşuyor özellikle tavşan ve kuş türlerine aşırı bir ilgi var dedi.
Fazla olmasa da fiyat artışı yaşandığını belirten Benim Dünyam Pet Shop işletmecisi Mustafa Sürücü, fiyat artışlarının yalnızca hayvanlarda değil araç ve gereçlerde de olduğunu belirterek, çeşitli ürünlerin ithal olduğunu, bu ürünlerin geliş fiyatlarının artmasıyla yerli üreticiye daha fazla talep olduğunu söyledi. Gemiyle gelen ürünlerin fiyatında artışın fazla olduğunu dile getiren Sürücü: Önceden bin dolara gelen parti ürünler şimdi 3 bin dolara çıktı. Böyle olunca temin edememe sorunu ortaya çıktı. Yurtdışından temin edemeyince bu seferde yerli üreticilerin ürünlerinde talep artışı oldu haliyle fiyatlarda da artış oldu. Bu artışlar sadece ürünler için değil hayvanlar içinde geçerli dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 30642

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Ereğli’de Makas atan TIR, bariyerleri çarptı
Ereğli’de Makas atan TIR, bariyerleri çarptı
Ziraat Yüksek Mühendisi Burak Kırkgöz, Değişim için geliyoruz
Ziraat Yüksek Mühendisi Burak Kırkgöz, Değişim için geliyoruz