Kapat !
ÖZKAN ÖZGÜVEN BASIN MENSUPLARI İLE BULUŞTU

ÖZKAN ÖZGÜVEN BASIN MENSUPLARI İLE BULUŞTU

Kahvaltılı basın toplantısında konuşan Özgüven Yeniden Ereğli için Yeniden Özgüven diyorum dedi

ÖZKAN ÖZGÜVEN BASIN MENSUPLARI İLE BULUŞTU
2024-01-29 18:38:20

Ereğli Belediye Başkanlığı seçimlerine Yeniden Refah Partisi bayrağı altında girecek olan Özkan Özgüven, basın mensuplarıyla kahvaltı programında bir araya gelerek basın açıklamalarda bulundu.
Özgüven konuşmasına, YRP Genel başkanı Dr. Fatih Erbakan'a, Konya ve Ereğli teşkilatlarına böyle önemli bir görevi kendisine verdikleri için teşekkür ederek başladı.
Şehre hizmet etmenin kendisi için gurur kaynağı olduğunu söyleyen Özgüven, 2014-2019 yılları arasında Allah bize bu güzel şehrimize belediye başkanlığı yapmayı nasip etti. Tabiki Ereğli halkının, hemşerilerimizin teveccühü ve takdirleriyle. Ereğli'de bir dönem belediye başkanlığı yapmak, bu şehire hizmet etmek benim için büyük bir onur, büyük bir gurur kaynağı olarak aileme bırakacağım en büyük mirastır.
Bizler 2014-2019 yılları arasında başta altyapı olmak üzere sosyal belediyecilikten kültürel belediyeciliğe insana dokunan noktalarda çok güzel hizmetler yaptık. Bugünki parasal değeri 1,5 milyon dolara tekamül eden bir kapalı pazarı Ereğlimize kazandırdık. Ereğli Güneş Enerji Santrali adını verdiğimiz güneşten elektrik üreten santrali Ereğlimize kazandırdık. Bu yaptımız hizmetle şu an itibariyle Ereğli Belediyesine yıllık yaklaşık 300 bin dolar gelir getirmektedir. Gönül isterdi ki bu Güneş Enerjisi Santralinin yanına bir santral de bu dönemde yapılsaydı. Gönül isterdi ki Akhüyük'de, Adabağ'da fütursuzca kaynakları savurarak, ortada birşey olmadan keşke bu tür yapıcı, doğaya katkı sağlayan, Ereğli'ye katkı sağlayan projeler yapılsaydı.
Tarihi dokusunu koruyarak Recep Tayyip Erdoğan Nikah Salonumuzu hizmete açtık. Yeni Muhtarlık binaları, engelliler parkı yaptık. Yaptığımız bu engelliler parkımız maalesef gezip gördüğümüzde ortaya çıkıyor ki talan edilmiş. Bakım ve ilgi yok. Bizler bunları gördükçe üzülüyoruz. Ulu Cami meydanını yeniden restore ettik, Tarihi Rüstem Paşa Kervansarayımızı tarihi dokuyu bozmadan restore ederek gençlerimizin hizmetine açtık. Çocuk Kütüphanesi kurduk.
En önemlilerden bir tanesi olarak bir kum ocağı kurduk. Bu kurduğumuz kum ocağıyla birlikte Ereğli Belediyesi'nin milyonlarca lira tasarrufunu sağladık. 2019 yılında gördüm ki kurmuş olduğumuz kum ocağı kapatılmış. Ereğli Belediyesine bu kadar tasarruf sağlayan bir kum ocağının kapatılması manidardır. Emeklilerimize bir kıraathane açtık. İkinci bir kıraathane açılabildi mi? Sizde bir tane daha açsaydınız. Yeterli miydi? Neden açmadınız?
Mahallelerimize Kadın Semt Lokalleri açtık. Kadınlarımız boş zamanlarında oraya gelip sağlık, eğitim, dini ve el sanatları konusunda bir araya geliyorlardı. Bunlar neden kapatıldı? Hizmet anlayışında o yaptı ben yapmam olur mu? Bunlar Ereğli halkının kaynaklarıyla yapılan işlerdi. Halk tarafından beğenilen işlerdi. Ereğli tarım şehridir dedik ve üç defa Tarım Fuarı yaptık. Yapılan bu Tarım Fuarlarını neden devam ettirmediniz? Bu gibi şeyler şehrin tanınırlığı noktasında, markalaşma konusunda önemli faaliyetlerdir. Bizim yapmış olduğumuz kültür gezilerimizi niye devam ettirmediniz? Konya, Çanakkale gibi tarihi yerlere binlerce hemşerimizi taşıdık. Neden devam ettirmediniz?
Siz Akhüyük'de 55 milyon kaynak aktarıp milletin paralarını ortada hiçbir şey yokken oraya gömdünüz. Beş yılda çıkarılamayan bir su var ortada. Kaç lira harcandı oraya? Niye Ereğli halkıyla bu paylaşılmadı? Beş yıl zarfında ne elde edildi? Bu paralar kimin parası? Sizin bu paraları çar çur etmeye hakkınız var mı? Beş yıldan beri çıkmayan suyun neden çıkmadığını, geldiğimiz teknoloji çağında anlamak çok mu zor? Bunları sormaya devam edeceğiz. Ereğli halkı adına soracağız. Siz paraları oraya harcarken bugün liseli bir kardeşimizin servis parasını verememesinin vebalini nasıl ödeyeceksiniz? 2019 yılında göreve gelirken 2024 yılına kadar ne söz verdiniz, ne yaptınız? Bütün bunları Ereğli halkına açıklayacaksınız. Bende bunları Yeniden Refah Partisinin Belediye Başkan Adayı olarak sizlere sormakla mükellefim.
Bu beş yılda Ereğli'de ne yapıldı? Soruyorum sizlere. Halkımızın tabiriyle cülük, civciv dağıtmayla belediyecilik yapılır mı? Çürük biber dağıtmayla, milleti bir kamyon etrafına yığıp adeta birbirini ezer derecesinde izdiham yaratarak belediyecilik yapılır mı? Bu şehire böyle hizmet edilir mi? Bu kamu kaynakları bu kadar har vurulup savurulur mu? Tabiki belediye tarımda, üretimde öncü olacak, vatandaşımızın elinden tutacak. Biber üretmişsiniz çok güzel. Orada Kaymakamlığımızda ekonomik durumu zayıf olan vatandaşlarımızın listesi var. Alırsınız listeyi kaç aile varsa götürüp bırakırsınız bu anlamda katkıyı sağlamış olursunuz. Adabağ'da ne oldu peki? Yaklaşık 5 bin dekarlık yer tahsis edildi. Organik tarım dediniz. Ne organik tarımı ya? Oraya ne kadar kaynak aktardınız? Oraya bu halkın ne kadar parasını gömdünüz? Orada da çeşitli şaibeler duyuyoruz. Bunlarla ilgili tek tek sizlerden soruların cevaplarını almak istiyoruz. Bizim paralarımızla, bizim vergilerimizle size aktarılan kaynakları nasıl kullanıldığını daha doğrusu nasıl çar çur ettiğinizi bilmek istiyoruz. Bunları sormaya devam edeceğiz.
Ereğli'de 2.Kısım Organize Sanayinin altyapısını yaptık, doğal gazını çektik, elektrik hatlarını yaptık. Fabrika getirtip yüzlerce kişiye istihdam sağladık. Şu anda o bölgeye yatırım yapacak onlarca insan var. Ereğli'de 3.Organize Sanayisini beş yılda faaliyete geçirememek ne demek? Ereğli Belediyesi, Ereğli Belediye Başkanı bunları yapmayacakta ne yapacak? Akhüyük'e 50-60 milyon para mı gömecek? Bunlar neden yapılmadı? Şimdi karne zamanı, konuşma zamanı işte. Altını çizerek söylüyorum bu beş yıl Ereğli için bir kayıp.
Siyaset tabiki yapılır. Şu an itibariyle Ereğlimizde başta Sayın Hüseyin Oprukçu olmak üzere, ben Özkan Özgüven, dün açıklanan Sayın Umut Akpınar ile birlikte bu şehrin Belediye Başkan Adayı olmak üzere mücadele edecek üç arkadaşız. Belki ilerleyen günlerde bu sayı artacak. Tabiki demokratik nezaket içerisinde vatandaşımızın karşısına çıkıp siyaset yapacağız. Ama sen burada belediyenin gücünü kullanarak bizlere pankart asacak yer bırakacak mısın? Üç tane adayız senden hariç iki kişiyiz. Sayı aratacak belkide. Bizler nereye asacağız bu pankartları? Pankart olayına da karşıyım bu arada çevre kirliliği yaratıyor ama beş yıl belediye başkanlığı yapmışsın zaten tanınıyorsun. Bu kadar pankarta, çevre kirliliğine ne gerek var? Bunların kaynakları da nereden geliyor? Bunların cevaplarını da sizlerden istiyoruz.
Biz pankart belediyeciliği yapmayacağız, biz kum belediyeciliği yapmayacağız, biz hizmet belediyeceliği yapacağız. Duyduğuma göre şantiyeye gelen kumlar kayıt altına alınmadan direk köylere gidiyormuş. Böyle birşey eğer gerçekse kabul edilebilir birşey değil ve resmi açıdan da doğru olmayan bir uygulamadır. Bunların hepsini Ereğli halkı görüyor. İnşallah bu çarpık düzene ve kötü gidişata dur diyeceğiz. Nasıl dur diyeceğiz? Vatandaşlarımızın desteğini alarak, Ereğli'yi birlikte yönetme amacıyla adımlarımızı atarak, şehrin marka değerini oluşturacak projelerle, insanımıza dokunan projelerle, sosyal ve kültürel projelerle Ereğlimizi daha üst seviyelere çıkarmak için çalışacağız.
Allah'ın izniyle Ereğli'nin heba olan bu beş yılını toparlamaya ve 2024-2029 yıllarında sıçrayan, kalkınan, ülkede ve bölgede adını duyuran bir Ereğli'yi halkımızla birlikte inşa edeceğiz. Bunu lafla değil icraatla yapacağız. Tüm Ereğli halkına, değerli hemşerilemize sevgi, saygı ve hürmetlerimi sunuyorum. Teşekkür ederim. Yeniden Ereğli için Yeniden Özgüven diyorum. " İfadelerini kullandı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 89586

Kullanıcı Adı

  • Muharrem sütcü
    29 Ocak 2024 Pazartesi

    Doğru bir aday, iyi hizmetleri oldu özkan beyin seçilme olasılığı var dürüst insan..


[1]

Tüm yorumları okumak için tıklayın

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ÖZGÜVEN BERAT KANDİLİNİ HEMŞERİLERİ İLE KUTLADI
ÖZGÜVEN BERAT KANDİLİNİ HEMŞERİLERİ İLE KUTLADI
AZİZİYE KONVOYLA KARŞILADI
AZİZİYE KONVOYLA KARŞILADI