Kapat !
Osmanlı Kent Meydanı Dönüşümünün Temeli Atıldı

Osmanlı Kent Meydanı Dönüşümünün Temeli Atıldı

Başkan Altay: “Biz Kaldırımları Altından, Yolları Gümüşten Yapsak Konyalıların Hakkını Ödeyemeyiz”

Osmanlı Kent Meydanı Dönüşümünün Temeli Atıldı
2024-02-10 17:42:45

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesi tarafından Ilgın ilçesine kazandırılacak Osmanlı Kent Meydanı Dönüşümü Temel Atma Törenine katıldı. Ilgın Kültür Merkezi, Şehir Konağı, prestij caddeler ve Osmanlı Kent Meydanı Projesi ile Ilgının kalbinde mühürler vurduklarını belirten Başkan Altay, 2018den itibaren 1,5 milyar liranın üzerinde burada yatırım gerçekleştirdik. Mahalle yolları, hayvan pazarı, altyapı çalışmaları, sosyal destekler, Bilgehaneler ve bugün burada devam eden yatırımlarımızla beraber Ilgının dönüşümüne önemli bir katkı sunuyoruz. Konyalıların desteği bize o kadar yüksek ki biz kaldırımları altından, yolları gümüşten yapsak bu hakkı ödeyemeyiz dedi.


Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Ilgına kazandırılacak Osmanlı Kent Meydanı Dönüşümü Temel Atma Programı gerçekleştirildi.

Programda konuşan Ilgın Belediye Başkanı Yalçın Ertaş, projenin 26.430 metrekare alanda 66 iş yeriyle şehrin nefes almasını sağlayacak iki meydandan oluşacağını söyledi. Geride kalan beş yıllık sürede Ilgına önemli eserler kazandırdıklarını kaydeden Ertaş, Cumhurbaşkanımıza, bakanlarımıza, milletvekillerimize, Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altaya ve AK Parti İl Başkanımız Hasan Angıya teşekkür ediyorum diye konuştu.

BUGÜN CUMHUR İTTİFAKI BELEDİYECİLİĞİNİN ANLAMINI ÖN PLANA ÇIKARMIŞ OLUYORUZ

MHP Konya İl Başkanı Remzi Karaarslan, Bugün Cumhur İttifakı belediyeciliğinin anlamını ön plana çıkarmış oluyoruz. Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altayın 31 ilçemizde yapmış olduğu yatırımlar için ve bugüne kadar hizmet eden Ilgın Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. 31 Martta yapılacak seçimlerde Allahın izniyle MHP olarak Cumhur İttifakı olarak Ilgınımızda belediye başkanımıza desteğimizi vereceğiz dedi.

AYNI HEDEFE KOŞAN İNSANLAR OLURSA BÜYÜK İŞLER BAŞARILIYOR

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Osmanlı Kent Meydanı Projesinin Ilgına yakışan önemli bir proje olduğunu belirterek, Projeyle ilgili uzun zamandır dönüşüm bekleniyordu. Yapılacak her işte hem Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız hem Büyükşehirimiz hem ilçe belediyemiz emek verdiler. Bu büyük bir iş. Hükümetle, Büyükşehirle ve yerelde ilçe belediyenin aynı hedefe koşan iş birliği halinde bu yüke hep birlikte omuz veren insanlar olursa büyük işler başarılıyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum ifadelerini kullandı.

ILGIN KAYMAKAMI YILMAZ BAŞKAN ALTAYA TEŞEKKÜR ETTİ

Ilgın Kaymakamı Aytekin Yılmaz da, projenin geçmişi bugünle ve gelecekle birleştirecek bir özellik arz ettiğini ifade ederek, Temeli atılan Osmanlı Kent Meydanının en kısa zamanda hizmete girerek ilçemizin tarihi, kültürel, mimari kültürünü tanıtma ve yansıtmada önemli bir rol üsteleneceğine inanıyor, bu eserin ilçemize kazandırılmasında önemli rol oynayan başta Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Ilgın Belediye Başkanımıza, emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum diye konuştu.

ILGININ KALBİNDE MÜHÜRLER VURUYORUZ

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ise Ilgının ihtiyaçları doğrultusunda çeşitli hizmetler gerçekleştirdiklerini belirterek, şöyle devam etti:

Ilgına gelirken prestij caddemizle yolculuğumuza başladık. Büyükşehir Belediyemizin şehrimize hizmeti, hemen sağ tarafta Bilgehane bizi karşıladı. Karşımızda Ilgın Kültür Merkezi, az ileride içinde yüzme havuzu bulunan Şehir Konağımız ve bugün burada tüm bu hizmetleri taçlandıracağımız Osmanlı Kent Meydanı Projesi ile Ilgının kalbinde mühürler vuruyoruz. Bu aslında geldiğimiz noktanın en önemli göstergelerinden birisi. Geçtiğimiz 5 yılda meydanda söz verdiğimiz birçok işi yerine getirme fırsatı bulduk. Ilgının merkezinde 2 önemli eseri, yeni yaptığımız Ilgın Kültür Merkezini bir araya getirecek, şehrin dokusuna çok önemli bir katkı sağlayacağız. İhale bedeli 250 milyon civarında ama fiyat artışlarıyla beraber 350 milyon lirayı bulacak bir yatırımın temelini atıyoruz. İnşallah Ilgınımıza, şehrimize hayırlı uğurlu olsun.

Ilgın Atık Su Arıtma Tesisinde de hummalı bir çalışma yürüttüklerini kaydeden Başkan Altay, Yaklaşık 300 milyon lira bedelle Ilgın Atık Su Arıtma Tesisimizi de yıl sonuna kadar tamamlamayı hedefliyoruz. Böylece sadece Ilgında şu anda devam eden 650 milyon liralık bir yatırım gerçekleşmiş oldu. Özellikle ilçelerimizin sosyal hayatının gelişmesi, altyapılarının tamamlanması adına Büyükşehirin bu gücüne ihtiyaç vardı. Bunu bizim kendi başımıza yapmamız mümkün değil. Bir koordinasyona ihtiyacımız var. Değerli Belediye Başkanımız Yalçın Ertaş hem buradaki süreci anlattı hem de bunun dışındaki tüm işlerde birlikte çalışma kültürümüzün en yüksek olduğu belediye başkanlarımızdan birisi. Devlet tecrübesi olan kişiliği ile şehrimize önemli hizmetlerde bulunan Yalçın Başkanımızla ilçemize önemli hizmetler kazandırdık. Ilgına yaptığı hizmetlerden dolayı değerli Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum ifadelerini kullandı.

2018DEN BERİ ILGINA 1.5 MİLYAR LİRANIN ÜZERİNDE YATIRIM GERÇEKLEŞTİRDİK

İnsanların gelip geçici, davaların baki olduğunu vurgulayan Başkan Altay, Bu dönemde de Cumhur İttifakının adayları olarak hem ben Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak hem de Ömer Apil kardeşimiz Ilgın Belediye Başkan Adayı olarak karşınızdayız. İnşallah hedefimiz, büyükşehirler sırlamasında en önde yer alabilmek ve 31 ilçemizin tamamında Cumhur İttifakımızın adayları ile yola devam edebilmek. Çünkü meydanlarda söylediğimiz şey, 'üçlü olsun, güçlü olsun'. Merkezi Hükümet, Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyesi el ele verdiğimizde güncel bedelle sadece 2018den itibaren 1,5 milyar liranın üzerinde burada yatırım gerçekleştirdik. Mahalle yolları, hayvan pazarı, altyapı çalışmaları, sosyal destekler, Bilgehaneler ve bugün burada devam eden yatırımlarımızla beraber Ilgının dönüşümüne önemli bir katkı sunuyoruz. Bundan sonra da sunmaya devam edeceğiz diye konuştu.

EL ELE VERDİK, KONYANI HAYALLERİNİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ

Konyalıların desteği bize o kadar yüksek ki biz kaldırımları altından yolları gümüşten yapsak bu hakkı ödeyemeyiz diyen Başkan Altay şunları kaydetti:

Ama şuna inanın size layık olabilmek için gece gündüz demeden çalışıyoruz, gayret ediyoruz. Eksikleri tamamlıyoruz. Buradaki en büyük destekçilerimiz de AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanımızın şahsında teşkilatlarımız. El ele verdik, Konyanın hayallerini gerçekleştiriyoruz. ‘Hazırız, Kararlıyız diyoruz. ‘Güçlü Konya İçin Bir Adım Daha diyoruz ve sizlerden yeni dönemde de destek istiyoruz. İnşallah bu desteğin artarak devam edeceğine ben inanıyorum. Osmanlı Kent Meydanı Projemizin hayırlı olmasını temenni ediyorum. İnşallah en kısa sürede gelerek Atık Su Arıtma Tesisimizin de temel atma törenini de gerçekleştireceğiz. İnşallah 2024-2029da çok önemli işler yapacağımız yeni yol arkadaşımız Ömer Apil beye de başarılar diliyorum.

Cumhur İttifakı Ilgın Belediye Başkan Adayı Ömer Apil, AK Parti Ilgın İlçe Başkanı Ömer Emre, MHP Ilgın İlçe Başkanı Harun Okun da katıldığı programda konuşmaların ardından Osmanlı Kent Meydanının temeli dualarla atıldı.

Temel atma programından sonra Başkan Altay, Ilgın esnafını da ziyaret ederek hayırlı işler diledi. Başkan Altay daha sonra Argıthanı Mahallesini de ziyaret ederek vatandaşlarla selamlaştı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 71816

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Bahçeli, Özgürler, Gökteme Mahalleleri Cumhur İttifakı’yla
Bahçeli, Özgürler, Gökteme Mahalleleri Cumhur İttifakı’yla
MEDAŞ BU İŞİ İYİ BİLİYOR
MEDAŞ BU İŞİ İYİ BİLİYOR