Bilal 1 info

Kapat !
OKAN TEZCAN, BU İŞİ YAPMANINBİR ANLAMI KALMADI

OKAN TEZCAN, BU İŞİ YAPMANINBİR ANLAMI KALMADI

FIRINCILAR İSYANDA

OKAN TEZCAN, BU İŞİ YAPMANINBİR ANLAMI KALMADI
2021-11-26 01:42:25

Fırıncı esnafından Okan Tezcan, ekmek fiyat güncellemesinde bekledikleri fyatı alamadıklarını ve kendilerine verilen fiyatın zarar etmelerine sebep olacağını belirterek bir yazı kaleme aldı.

Babadan gelme fırıncılığı bile bırakmayı göze aldığını söyleyen Okan Tezcan, yazısında şu ifadeleri kullandı:

Ben babadan devraldığım ekmekçilik mesleğini devam ettirip, evlatlarıma bırakmak istedim.Fakat bugünkü portreye, yaşanan şeylere baktığımızda bunu yapmaya çalışmak benden sonraki nesile de bırakmak onlara zulüm olacak. Nerede yaşadığımı söylemek istemiyorum ki birileri zan altında kalmasın. Geçtiğimiz salı günü il merkezimizde ekmek fiyatı için komisyon toplantısı yapıldı. Yapılan toplantının sonucunda il ve ilçelerden gelen 200 gr 2.50 fiyatı red edildi. Gerekçe olarakta İl Ticaret Müdürü komisyondaki birkaç odalardan gelen fırıncı meslektaşlarımıza hitaben, arkadaşlar zarar ettiğinizi biliyoruz ancak kesin bakanlık talimatı var ekmeğe zam yok diyerek diğer kamu kurum temsilcilerinin de oyu ile talep dilekçemiz red edildi. Fırıncı arkadaşlarımız sanırım unuttular. Geçen yılda yaklaşık %60 civarındaki artan un fiyatına karşılık bizlere 25 krş yani %20 zam verdiler ve biz bu geçen süre zarfında para kazanmamay a mahkum edildik. Şimdi ise bakanlığımızın talimatı ile zarar etmeye mahkum edilmiş bulunuyoruz. Geçmiş zamanda içinde bulunduğum 10 yıl seçilmiş bireyi olarak Meclis üyeliği yaptığım, adaletine gerçekten güvendim .Tamam şunu anlarım çoğunluğun menfaati evladır fakat birilerini bunun için resmen harcamak siyasetin oyuncağı haline getirmek hangi akla vicdana sığar? Fırıncı esnafının batması kime ne fayda sağlar? Şunu çok iyi anladığım kanaatindeyim bundan sonraki bakanlık denetiminde komisyon yetkisinde olan ekmek fiyatları asla fırıncının para kazanabileceği seviyede olmayacak. bu mesleği bırakmanın, rızkı veren ceren Mevladır kula minnet eylemem sözü gereği artık başka işlere bakmanın vaktidir.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 96320

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
BAŞKAN OPRUKÇU ADAY TANITIM TOPLANTISINA KATILDI
BAŞKAN OPRUKÇU ADAY TANITIM TOPLANTISINA KATILDI
Dr. Yalçın Doğan: Muharrem İnce Kazanamaz
Dr. Yalçın Doğan: Muharrem İnce Kazanamaz