Nurullah Yılmaz: İnsanlarımız zor durumda

Nurullah Yılmaz: İnsanlarımız zor durumda

.

Nurullah Yılmaz: İnsanlarımız zor durumda
2021-01-06 00:44:02

DEVA Partisi Ereğli İlçe Başkanı Nurullah Yılmaz, son dönemde vatandaşların alım gücünün ciddi oranda düştüğünü ifade ederek, ekonomi politikalarını eleştirdi.
Yılmaz, Orta direğin hızla yok olduğu, açlık sınırına yakın seviyelerde hayatını idame ettirmeye çalıştığı bir ortam gelişiyor. Nüfusun yüzde 40'ından fazlasını etkileyen bir asgari ücret için bile hükümet patronların safında yer almıştır. Perdenin diğer kısmında yer alan işsizler ise tam olarak kendi başlarının çaresine bırakıldı. Birkaç kişilik iş ilanlarına dahi binlerce kişi başvuruyor. Pek çok işsiz, artık iş bulmaktan dahi umudunu kesmiş durumda. Vatandaşlardan, sokaklardan tamamen kopan ekonomi politikaları ile vatandaşlar artık yumurta, yağ. zeytin gibi temel tüketim ürünlerini almakta dahi güçlük çekiyor. Kamuoyunda doğruluğu tartışılan TÜIK verilerine göre dahi, gıda enflasyonunun ise yüzde 20.6 olduğu bir ortamda memura, emekliye ise yüzde 7.36lık bir zam geldi. Bu zam ise elektriğe, doğalgaza. otoyollara, köprülere, akaryakıta, harçlara, vergilere gelen zamlar ile ilk günden eridi dedi

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 59062

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Sözleşmeli personel alım ilanı
Sözleşmeli personel alım ilanı
TOKİ’den 3 ilde arsa satışı
TOKİ’den 3 ilde arsa satışı