NURULLAH YILMAZ: “BİTTİLER VE BİTTİKLERİNİ KENDİLERİ DE BİLİYOR”

NURULLAH YILMAZ: “BİTTİLER VE BİTTİKLERİNİ KENDİLERİ DE BİLİYOR”

.

NURULLAH YILMAZ: “BİTTİLER VE BİTTİKLERİNİ KENDİLERİ DE BİLİYOR”
2021-09-23 07:57:16

DEVA Partisi Ereğli ilçe başkanı Nurullah Yılmaz, seçim kanunu ve sistemini değiştirmek için harekete geçen iktidar ortaklarının toplum desteğini kaybettiğini belirtti.

Son dönemde gündemde yer alan seçim kanunu ve sisteminin değişmesi ile ilgili tartışmalara değinen DEVA Partisi Ereğli ilçe başkanı Nurullah Yılmaz, "AKP ve MHP'nin 3 yıl önce hayatımıza getirdiği ucube başkanlık sistemi ülkemize onlarca yıl kaybettirdi. Tüm kurumları işlevsiz hale getiren ve 83 milyonu tek adam ile yönetmeye çalışan bu sistemin kurucuları şimdi de seçim kanunu değiştirmek istiyor. Bu durum iktidarın kaybettiğini anladığını ortaya koyuyor. Fakat çeşitli oyunlar ile seçimi kazanmaya çalışacaklar. Tamamen nafile bir çaba ile karşı karşıyayız. Çünkü sokaktan, çarşıdan, pazardan, halktan kopan bir iktidara dönüştüler. Önce baro yasası, şimdi de seçim yasası ve önümüzdeki dönemde de sosyal medya yasasını değiştirmeyi arzuluyorlar. Tüm bunları geniş çerçevede değerlendirdiğimizde, seçimin hangi koşullarda yapılmak istendiğini görüyoruz. İktidar; çeşitli oyunlar ile otoriter, baskıcı, ve yandaş odaklı rejimini koruma hayalleri ile uyuyor. Ama unutuyorlar ki, elindeki yasama gücünü halkın iradesine karşı kullananlar bir gün aynı silahla vurulacaklar. Yasaları istedikleri kadar değiştirsinler. Rüşvetin, yolsuzluğun, adam kayırmanın ve yandaşların iktidarı artık bitmiştir." ifadelerini kullandı.

"GERÇEK GÜNDEMİMİZ EKONOMİ"

İktidar ortaklarının sürekli gündemi değiştirmeye çalıştığını belirten DEVA Partisi Ereğli ilçe başkanı Nurullah Yılmaz, "İstikrar sürsün diye oy isteyen iktidarın halkımıza getirdiği en büyük sorunlar; işsizlik, enflasyon ve yoksulluk oldu. İktidarın gerçek gündemden kaçtığının farkındayız. Eğer bu ülkeye, bu millete faydalı olmak istiyorlarsa; sokakta, pazarda her sabah değişen fiyat etiketlerini ele alsınlar. Her köşe başında işsizlikten dolayı uyuşturucunun bataklığına sürüklenen gençleri ele alsınlar. Pandeminin bu kadar arttığı dönemde 40-50 öğrencinin eğitim almak zorunda kaldığı ve öğretmenlerimizin personel eksikliğinden temizlemek zorunda kaldığı sınıfları ele alsınlar. İki lamba ile 300 lira gelen elektrik faturalarını ele alsınlar. Ama biliyoruz ki, artık çözüm bulabilecekleri hiçbir alan yok. Gidişi ne kadar uzatabiliriz diye düşünmek dışında hiçbir gayeleri yok. İlk seçimde halkımız gerekli cevabı verecek." dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 48057

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ARCİ BURGER EREĞLİ’YE HAYIRLI OLSUN..
ARCİ BURGER EREĞLİ’YE HAYIRLI OLSUN..
Başkan Altay Konya’da Örnek Bir Uygulamayı Daha Başlattı
Başkan Altay Konya’da Örnek Bir Uygulamayı Daha Başlattı