intro

Kapat !
NEYİ TANIDILAR

NEYİ TANIDILAR

Bilgehane Öğrencileri Neyi Tanıdı

NEYİ TANIDILAR
2022-12-21 17:19:08

Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde öğrencilerin akademik ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla hizmet veren Bilgehanelerde eğitim gören öğrenciler, Konyanın önde gelen ney ustalarından Neyzen Ali Erolu ziyaret ederek ney hakkında bilgi sahibi oldu.

Şehrin çocuklarını akademik ve sosyal anlamda yarınlara hazırlayan Konya Büyükşehir Belediyesi Bilgehaneleri, meslek tanıtım çalışmaları da yapıyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi Kılıçarslan Bilgehanesinde eğitim gören minik öğrenciler, Konyanın önde gelen ney ustalarından Neyzen Ali Erolu ziyaret etti. 40 yıldır neyle ilgilenen, son 25 yıldır da kamışlardan ney üreten Erol, insan-ı kâmilin sembolü olarak gördüğü neyi öğrencilere tanıttı.

Hem neyzen hem de bir ney üreticisi olan Ali Erol, bu mesleğe çocuk yaşlarında başladığını, neyi hayatında ilk kez bir öğretmeninde gördüğünü ve o zaman ortaya çıkan ilgisinin kendisini buralara taşıdığını öğrencilere anlattı.

Ney hakkında bilgi sahibi olan Bilgehane öğrencileri ise sazlıklardaki kamış halinden bir enstrümana dönüşen neyden çok etkilendiklerini dile getirip ney ustası Erola teşekkür etti.

#KonyaBüyükşehirBelediyesi

#Bilgehane

#Ney

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 65572

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
EREĞLİ’DE PANEL DÜZENLENDİ
EREĞLİ’DE PANEL DÜZENLENDİ
Konya Büyükşehir Otobüs Filosu 20 Yeni Otobüsle Daha Güçlendi
Konya Büyükşehir Otobüs Filosu 20 Yeni Otobüsle Daha Güçlendi