NEÜ YÜKSELİŞTE

NEÜ YÜKSELİŞTE

NEÜ, “THE Dünya Genç Üniversiteler” Sıralamasında Yükselişini Sürdürüyor

NEÜ YÜKSELİŞTE
2024-05-16 12:46:52

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ), THE Dünya Genç Üniversiteler 2024 sıralamasına Türkiyeden giren 58 üniversite içinde genel sıralamada geçen yıla göre 2 sıra daha yükselerek 8inci, devlet üniversiteleri arasında ise 2 sıra yükselerek 2nci oldu. Öğretim kategorisinde Türkiyedeki üniversiteler arasında geçen yıl birinci sıraya yükselen NEÜ, 2024 yılında da bu başarısını koruyarak 1inci sırada yer aldı. NEÜ, bu kategoride dünyada 673 üniversite içinde 38inci oldu.

NEÜ, İngiltere merkezli uluslararası yükseköğretim derecelendirme kuruluşu Times Higher Education (THE) tarafından hazırlanan Dünya Genç Üniversiteler 2024 Sıralaması verilerine göre dünya sıralamasında 301-350 bandına yerleşerek önceki seneye göre yine bir üst banda çıkma başarısı gösterdi. Bu yıl dünya genelinde 673 üniversitenin değerlendirildiği, Türkiye'den 80 üniversitenin başvuru yaptığı listede 58 Türk üniversitesi yer aldı. NEÜ, Dünya Genç Üniversiteler 2024 listesinde Türkiyeden katılan üniversiteler genel sıralamasında 8inci, devlet üniversiteleri arasında 2nci oldu. NEÜ, Öğretim kategorisinde listeye, Türkiyedeki 58 üniversite içerisinden geçen sene olduğu gibi bu yıl da ilk sıradan dahil oldu. Times Higher Education'ın yaptığı ve son 50 yıl içerisinde kurulan dünyadaki en iyi üniversitelerin sıralandığı 2024 Genç Üniversiteler Dünya Sıralamasında (Young University Rankings 2024) NEÜ üçüncü kez girdiği listede önemli yükselişini sürdürdü. Öğretim, araştırma ortamı, araştırma kalitesi, uluslararası görünüm ve sanayi olmak üzere 5 ana kategori ve 18 performans göstergesine göre yapılan, dünyadan 673, Türkiye'den ise 58 üniversitenin girdiği sıralamada Necmettin Erbakan Üniversitesi özellikle öğretim ve uluslararası görünürlük kategorilerindeki başarısıyla dikkat çekti.

NEÜ YÜKSELİŞTE
NEÜ YÜKSELİŞTE

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 21810

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
EREĞLİLİ ÖĞRENCİLER KAAN VE HÜRKUŞ PİLOTLARI İLE TANIŞTI
EREĞLİLİ ÖĞRENCİLER KAAN VE HÜRKUŞ PİLOTLARI İLE TANIŞTI
ENGELLİLER ATATÜRK KÜLTÜR PARKI’NDA YARIŞTI
ENGELLİLER ATATÜRK KÜLTÜR PARKI’NDA YARIŞTI