Bilal 1 info

Kapat !
MUSTAFA KEBAPCI İKİNCİ EL PİYASASININ HAREKETLİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ

MUSTAFA KEBAPCI İKİNCİ EL PİYASASININ HAREKETLİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ

Kebapcı, Ereğli’de, ikinci el cep telefonu piyasasında hareketlilik başladı

MUSTAFA KEBAPCI İKİNCİ EL PİYASASININ HAREKETLİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ
2021-11-15 02:33:35

İkinci el cep telefonu satan Mustafa Kebapcı, döviz kurundaki hareketliliğin direkt ikinci el cep telefonu piyasasını etkilediğini belirtti.

İkinci el cep telefonu piyasası hareketli

Cep telefonu piyasasındaki bu hareketliliğin, satıcının yüzünü güldürdüğünü söyleyen Kebapcı, geçtiğimiz aylarda iş potansiyelinin oldukça düşük olduğunu vurgulayarak, Tamliratlar ile günü zor kurtarıyorduk. Bu durum ister istemez satışları etkiledi. Yeni yeni iş potansiyeli arttı, bu durum sevindirici. Yüzde 50 iş potansiyelimiz artmış durumda. diye konuştu.

İkinci el cep telefonu fiyatları da yüksek

Uzun yıllardır bu sektörde çalışan Kebapcı, döviz kurundaki hareketliliğin direkt telefon piyasasını etkilediğini ifade ederek, şöyle konuştu:

Kurun artışı talebi doğrudan etkiliyor. Kur arttıkça yenilenmiş elektroniğe talep de artıyor. Döviz kuru satışları etkiledi. Cep telefonu fiyatları yükseldi. Bu yüzden tüketiciler temiz ikinci el cep telefonu almak istiyorlar. İkinci el cep telefonlara rağbet arttı. Tüketiciler temiz telefon bulmanın derdindeler ama ikinci el telefon fiyatları da şu an yüksek. Şu an kullanılacak bir telefon bulmak gerçekten çok zor.
Kabapı, iş potansiyelinin yüksek olduğunu belirterek, şöyle konuştu:
Yenilenmiş ve ikinci el telefon sektörünün canlanmasıyla birlikte telefon sirkülasyonu da oldukça azaldı. Bir cep telefonunun kullanım süresi daha önce 2-3 seneydi. Bu, zaman geçtikçe 3-4 seneye kadar çıktı dedi.
İkinci el cep telefonu piyasasının en büyük sıkıntısının temiz telefon bulmakta zorluk yaşadıklarından söz ederek, İkinci el telefon alırken gözümüzden kaçan durumlar ister istemez oluyor. Bu iş çok dikkat isteyen bir iş. İkinci el telefon alırken iyi kontrol etmek gerekiyor. Bilgi, deneyim ve dikkat isteyen bir iş.
İkinci el cep telefonu piyasasını iyi bilen Kebapcı, ‘İkinci el telefon alırken nelere dikkat etmek gerekiyor? sorusuna ise şu cevabı verdi:
Güvenilir kanaldan alın. Fiyatına dikkat edin. Piyasa fiyatının çok altında telefonlardan uzak durun. Kamera ve mikrofon kontrolü yapın. Ekranda ve kenarlarda çizik ve çatlak var mı kontrol edin. Tüketici alacakları firmanın internet yorumlarını incelesin çünkü insanlar artık sayfalara yorum yapıyor. Tüketiciler araştırsın. Teknik servis hizmeti veren firmalardan ikinci el telefon almalarını tavsiye ederim.
Bahri Can

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 79533

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Kadınlar kısır kalabilir
Kadınlar kısır kalabilir
Hatay’da 152 Dükkandan Oluşan Konya Bedesteninin Temeli Atıldı
Hatay’da 152 Dükkandan Oluşan Konya Bedesteninin Temeli Atıldı