Kapat !
Muhtarlar Derneği başkanı Memduh Karaca Devlet Hastanesini Gündemine A

Muhtarlar Derneği başkanı Memduh Karaca Devlet Hastanesini Gündemine A

Konya Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı ve Üçgöz Mahallesi Muhtarı Memduh Karaca, son zamanlarda vatandaşların Ereğli Devlet Hastanesinden gelen yoğun şikayetlerini gündeme taşıdı.

Muhtarlar Derneği başkanı Memduh Karaca Devlet Hastanesini Gündemine A
2021-07-28 16:37:33

Ereğli Devlet Hastanesinde cihaz ve doktor eksiklerinin Ereğli halkını mağdur ettiğini dile getiren Konya Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Memduh Karaca, 150 bin nüfuslu Ereğlide sağlık kuruluşunun fiziki yetersizlikleri nedeni ile hastalar Karapınara gönderiliyor. Karapınar il oldu da bizim mi haberimiz yok dedi.

Ereğli Devlet Hastanesi ile ilgili olarak son zamanlarda şikayetlerin arttığını dile getiren Memduh Karaca, tomografi cihazı çalışmıyor. En ufak vakalarda bile Karapınara sevk yapılıyor. Üstelik bu sevklerin birçoğunda hastalara ambulans bile verilmiyor. Öte yandan hastan acil servisine giden vatandaşlar uzun süre doktor ve tahlil sonucu bekliyorlar. Hastanede teknik yetersizliğin yanısıra ilgisizlik de üst safhada dedi.

-150 Bin Nüfuslu Ereğli 50 Bin Nüfuslu Karapınara Muhtaç Ediliyor-

Türkiyede nüfus olarak birçok il merkezinden büyük olan Ereğlinin hizmet ve yatırım noktasında günden güne küçüldüğünü de ifade eden Karaca, Büyük bir kent merkezi olan Ereğli, çevresindeki ilçelerle birlikte hem ticari hem sosyal, hem de siyasal olarak 200 bin nüfusa hitap ederken, sağlık alanında büyük bir eksiklik yaşaması kabul edilemez. İl olmayı bekleyen ve bunu her platformda dile getiren Ereğli, sağlık gibi önemli bir konuda kendisinden küçük kentlere muhtaç edilemez. Karapınarda sağlık hizmetinin Ereğliden daha kapsamlı olmasının sebebi nedir? Karapınar il oldu, Ereğli d Karapınara bağlandı da haberimiz mi yok? Bu durumun siyasi sorumluları bu eksikliği kabullenmeli ve gidermelidir dedi.

-Doktor Yetersizliği Giderilmeli-

Devlet hastanesindeki şikayetlerin bu kadara sınırlı olmadığına da dikkat çeken Memduh Karaca, Acil serviste insanlar dakikalarca doktor bekliyorlar. Hastanedeki poliklinikler Ereğliye yetersiz geliyor. Birçok önemli branşta tek doktor hizmet veriyor ve yetişemiyor. Tek poliklinikte günde 300 hastaya bakmak hem hastayı hem doktoru mağdur ediyor. Ereğli bu kadar sahipsiz mi? dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 22605

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Müjdeyi Halil Etyemez Verdi
Müjdeyi Halil Etyemez Verdi
ERDOĞAN KONYA’DA KONUŞTU
ERDOĞAN KONYA’DA KONUŞTU