Milletvekili Etyemez: Sezai Karakoç, Medeniyetimizin Umudu ve Ufkuydu

Milletvekili Etyemez: Sezai Karakoç, Medeniyetimizin Umudu ve Ufkuydu

MİLLETVEKİLİ ETYEMEZ TAZİYE MESAJI YAYINLADI

Milletvekili Etyemez: Sezai Karakoç, Medeniyetimizin Umudu ve Ufkuydu
2021-11-17 12:20:31

Milletvekili Etyemez: Sezai Karakoç, Medeniyetimizin Umudu ve Ufkuydu

Şair, yazar ve mütefekkir Sezai Karakoçun hayatını kaybetmesinden büyük üzüntü duyduklarını belirten AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, Çağımızın en büyük şair ve yazarlarından üstad Sezai Karakoçu kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Sezai Karakoç, bizim medeniyetimizin umudu ve ufkuydu. Büyük ustanın menzili mübarek, mekanı cennet olsun. dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, şair, yazar ve mütefekkir Sezai Karakoçun hayatını kaybetmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Sezai Karakoçun vefatından büyük üzüntü duyduklarını ifade eden Milletvekili Halil Etyemez, Karakoça Allahtan rahmet, ailesine, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı ve sabır diledi.

Sezai Karakoç denildiği zaman akla diriliş geldiğini kaydeden Milletvekili Etyemez, dirilişin bir edebiyat akımından çok bir hakikat akımı olduğunu belirtti. Halil Etyemez, Medeniyet kodlarımızdan ve kadim coğrafyamızdan nefeslenen değerli büyüğümüz Sezai Karakoç vakur ve şahsiyetli duruşuyla müstesna bir yerdeydi. Zamanımızı aydınlatan kandillerden biriydi. Yedi Güzel Adamın önde gideniydi. Sezai Karakoç, diriliş mücadelesi ile nakşolmuştu gönüllerimizde. Edebiyat ve düşünce hayatını ‘diriliş nesli dediği bir gençliğin yetişmesine adamıştı. Her birimizin sadece ezberlediğimiz şiirleriyle değil, bugün sahip olduğumuz dünya görüşümüzde de emeği vardı. Bizim medeniyetimizin umudu ve ufkuydu. O, bir neslin hikayesiydi. O, bizim hikayemizi bize yeniden hatırlatan bilgeydi. dedi.

Sezai Karakoçu asla unutmayacaklarını, anlamaya ve anlatmaya devam edeceklerini vurgulayan Etyemez, Ülküsüne ulaşmak için hayatının her anında mücadele eden, başkalarının adamı olmak yerine kendi düşüncelerinin eri olan Sezai Karakoç, bizim medeniyetimizdir. Tüm yaşamı boyunca has bilginin izini süren, doğru sözü cesaretle söyleyen Karakoç, İslam aleminin derdiyle dertlenmiştir. Şiirleriyle, fikir ve siyaset yazılarıyla, soylu bir davanın, bir mücadelenin adamı olan Karakoç, yapayalnız kalma pahasına her zaman kendince doğru bildiği, hakikat bildiği ne varsa onu söylemeyi seçmiştir. ‘Kötülükleri bitiremeyiz ama iyilikleri çoğaltabiliriz. vasiyeti rehberimiz olsun. Hem düşüncesiyle, hem sanatıyla, hem de hayatıyla bir yer ve duruş inşa eden Karakoça hepimizin borcu var. Sezai Karakoça borcumuzu, Onu anmaktan anlamaya geçerek ödeyebiliriz. Her daim merhum Sezai Karakoçu anlamaya ve anlatmaya çalışacağız. diye konuştu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 22288

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
“Başarıya Ailecek İnanmak Çok Önemlidir”
“Başarıya Ailecek İnanmak Çok Önemlidir”
Cumhuriyet Başsavcısı Zeynel Abidin Akkiraz Öğrencilerle Buluştu
Cumhuriyet Başsavcısı Zeynel Abidin Akkiraz Öğrencilerle Buluştu