Milletvekili Etyemez: Millet İdaresinin Üzerinde Hiçbir Güç Tanımıyoru

Milletvekili Etyemez: Millet İdaresinin Üzerinde Hiçbir Güç Tanımıyoru

.

Milletvekili Etyemez: Millet İdaresinin Üzerinde Hiçbir Güç Tanımıyoru
2021-04-04 18:01:12

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, emekli amirallerin darbe çağrışımlı bildirisine tepki göstererek, Millet iradesinin üzerinde hiçbir güç tanımadık, tanımayacağız. Vesayetçiler asla demokrasimize zarar veremeyecek. Vesayetçi zihniyeti ve uzantılarını lanetliyorum. 15 Temmuzda olduğu gibi gerekirse yine vatanımızı ve demokrasimizi canımız pahasına koruruz. dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, 103 emekli amiralin yayımladığı darbe çağrışımlı bildiriye sert tepki gösterdi. Geçmişteki kötü ve çirkin olayları hatırlatan bir yöntemle bildiri yayınlamasının asla kabul edilemez bir durum olduğunu belirten Milletvekili Halil Etyemez, sözde bildiriyi yayımlayan emekli amiralleri ve vesayetçi zihniyeti şiddet ve nefretle lanetlediğini söyledi.

Millete parmak sallanan günlerin geride kaldığını vurgulayan Milletvekili Etyemez, Eski Türkiye aşığı, vesayetçi, kendini ve haddini bilmez bazı emekli amiraller sözde bildiri yayınlamış. Millete parmak sallanan günler geride kaldı. Artık eski Türkiye yok. Demokrasisi ile güçlü ve büyük Türkiye var. Kimse milli iradeye, milletimizin seçtiği hükümetimize ayar vermeye kalkamaz. AK Parti olarak bugüne kadar millet iradesinin üzerinde hiçbir güç tanımadık, bundan sonra da tanımayacağız. Vesayetçiler, demokrasimize ve ülkemize asla zarar veremeyecek. dedi.

Bildiriyi yayımlayan emekli amirallere ‘haddinizi bilin diye seslenen Halil Etyemez, vesayetçi anlayışa asla geçit vermeyeceklerinin altını çizdi. 15 Temmuzda darbe ve işgal girişiminde bulunanların millet tarafından bertaraf edildiğini hatırlatan Etyemez, 15 Temmuz hain darbe ve işgal girişiminde kahraman ve aziz milletimiz ile birlikte sadece FETÖcü darbecilere değil, tüm darbe sevdalılarına gereken dersi verdik. Bağımsızlığımızdan, demokrasimizden, milli birlik ve beraberliğimizden asla ödün vermeyeceğimizi tüm vesayet odaklarına, tüm dünyaya haykırdık.15 Temmuzda olduğu gibi gerekirse yine vatanımızı ve demokrasimizi canımız pahasına koruruz. Bu emekli amiraller, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetimiz Doğu Akdenizde dünyayı karşısına alarak Mavi Vatanına sahip çıkarken neredeydi, neden sesleri çıkmadı? Türkiye, tüm topraklarına ve Mavi Vatanına sahip çıkacak, koruyacak güce ve kudrete sahiptir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğanın liderliğinde büyük ve güçlü Türkiyemizin önünde kimse duramayacak. Kendini ve haddini bilmez, bildiriye imza atan emekli amiraller hakkında da bağımsız Türk yargımız gerekeni yapacaktır. diye konuştu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 55821

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Ereğli’de Makas atan TIR, bariyerleri çarptı
Ereğli’de Makas atan TIR, bariyerleri çarptı
Ziraat Yüksek Mühendisi Burak Kırkgöz, Değişim için geliyoruz
Ziraat Yüksek Mühendisi Burak Kırkgöz, Değişim için geliyoruz