Milletvekili Etyemez, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü Kutladı

Milletvekili Etyemez, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü Kutladı

-Milletvekili Etyemez: Hakikatin Sesi Olan Basın Mensupları, Vicdanın ve İrfanın Meşalesidir 

Milletvekili Etyemez, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü Kutladı
2021-01-10 19:39:50

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayan AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, Basının varlığı, demokratik ve şeffaf toplumun vazgeçilmez unsurlarından bir tanesidir. İlkeli duruşundan ödün vermeden mesleğini icra eden, halkımızın doğru haber alması için özveriyle görevini yerine getiren tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü tebrik ediyorum. dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle açıklamalarda bulundu. Toplumsal yaşamda yerel, ulusal ve uluslararası basın kuruluşlarının çok önemli görevler üstlendiğini belirten Milletvekili Halil Etyemez, vatandaşların olaylardan haberdar edilmesinin yanı sıra yaşanan sorunların gündeme getirilmesi ve sorunlara çözüm üretilmesinde basının aktif rol aldığını ifade etti.

Basının varlığının demokratik ve şeffaf toplumun vazgeçilmez unsurlarından bir tanesi olduğunu vurgulayan Milletvekili Etyemez, sağlıklı bir kamuoyunun varlığı için basın çalışanlarının tarafsız ve doğru bilgilendirme hususlarındaki hassasiyetleri ve meslek ahlakını gözetmelerinin önemli olduğunun altını çizdi. Halil Etyemez, Basın mensupları gece gündüz demeden çalışıp aziz milletimizin bilgi ihtiyacını karşılamakta, çok kıymetli bir görevi yerine getirmektedir. Büyük emekler vererek, hem çok önemli bir kamu hizmeti yapmakta, hem de toplumsal hafızamızı tarihe not düşmektedir. Kameramanından muhabirine, fotoğrafçısından editörüne tüm basın emekçilerimiz, bizlere ulaşamadığımız dünyaların kapılarını açmaktadır. dedi.

Doğru, tarafsız, ilkeli, güvenilir bilgiler vererek hak ve hakikatin sesi olan basın mensuplarını vicdanın ve irfanın meşalesi olarak gördüklerini kaydeden Etyemez, İlkeli gazeteciliğin varlığı, ülkemizin gelişimine ve güçlenmesine katkı yaptığı gibi demokrasi kültürünün artmasını da sağlamaktadır. 15 Temmuz hain darbe ve işgal girimi sırasında basın mensuplarımızın ilkeli ve sorumlu habercilik anlayışıyla ülkemizdeki demokratik sistemin devamı konusunda önemli bir görevi başarıyla gerçekleştirdiğine şahitlik ettik. Canları pahasına darbecilere karşı duran basın mensuplarımızla gurur duyduk. Basın emekçilerimiz, dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınında da vatandaşlarımızın sağlıklarıyla ilgili bilgilendirilmesi, yaşanan gelişmelerden haberdar edilmesi için kendi sağlıklarını tehlikeye atarak çalışmaktadır. Her daim doğrunun yanında olan, etik kurallara uyan, ülkemizin güçlenmesi ve milletimizin refahı için ter akıtan tüm basın mensuplarımıza teşekkür ediyorum. İlkeli duruşundan asla ödün vermeden mesleğini icra eden, halkımızın doğru haber alması için özveriyle görevini yerine getiren yerel, ulusal ve uluslararası mecralarda çalışan tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü tebrik ediyorum. Görevlerini yaparken vefat eden basın mensuplarımıza Allahtan rahmet diliyorum. diye konuştu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 92697

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
BURAK SERPEK: BİZDE VELİ TOPLANTILARI BÖYLE
BURAK SERPEK: BİZDE VELİ TOPLANTILARI BÖYLE
Halil Etyemez’den Kılıçdaroğlu’na Tepki
Halil Etyemez’den Kılıçdaroğlu’na Tepki