MEHMET AZMİ AKSU ŞEKER ORTAOKULU E-TWINNING PROJESİNE BAŞLIYOR

MEHMET AZMİ AKSU ŞEKER ORTAOKULU E-TWINNING PROJESİNE BAŞLIYOR

.

MEHMET AZMİ AKSU ŞEKER ORTAOKULU E-TWINNING PROJESİNE BAŞLIYOR
2021-02-24 21:26:11

eTwinning, Bilgi ve İletişim Teknolojileri (BİT) kullanımıyla okullar için destek, araç ve hizmetler sağlayarak okullar arası işbirliğini teşvik ede proje oluşturma platformudur.

Afyonkarahisar Susuz Ortaokulunun farklı branş öğretmenlerinin kurucu olduğu toplam 10 ortaklı projede , Konya Ereğliden Mehmet Azmi Aksu Şeker Ortaokulu,

Ankaradan Şehit Yakup Kozan İmam Hatip Ortaokulu, Bursadan Salih Şeremet Ortaokulu, İstanbuldan Sevim Çuhadaroğlu Ortaokulu, Afyonkarahisardan Abdurrahim Mısri Ortaokulu, Afyonkarahisardan Kocatepe Ortaokulu,Düzceden Atatürk Ortaokulu ortak olarak etkinlikler yapacaklardır.

EVİMDEKİ HAZİNEM (2021 AİLE YILI) adlı proje, 2021 Aile yılı kabul edilmesine yapılacak olan etkinlik ve faaliyetlerle katkıda bulunmayı, ülke geneline yayılmasını sağlamayı, farkındalık yaratmayı amaçlamaktadır. Proje hedefleri ayrıca, Öğrencilerimizin ailenin önemini kavramalarını sağlamak,öğrencilerimizin özgün ürünler tasarlamalarını sağlamak, öğrecilerimizin Web 2 araçlarını aktif kullanmalarını sağlamak,

aileler ve çocuklar arasındaki paylaşımların artmasını ve güzel anılar biriktirmelerini sağlamak,medyayı uygun kullanma konusunda bilinçlenmelerini sağlamak,özellikle pandemi sürecinde öğrencilerimizin çeşitli teknoloji araçları ile tek kişilik bir dünya içinde sıkışmasını önleyerek aileleriyle birlikte ortak ürün oluşturmalarını sağlamak,Farklı kültürlerle etkileşimi arttırmak, diğer ortaklarla iletişime geçerek sosyalleşmelerini sağlamaktır.

Proje çalışmalarıve tanışma toplantısı şubat ayı sonu itibariyle başlamış olup, haziran ayında son bulacaktır.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 39542

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Oprukçu: Üreten belediyecilik anlayışımız azimle sürecek
Oprukçu: Üreten belediyecilik anlayışımız azimle sürecek
Hüseyin Oprukçu: Beklediğmiz kar geldi
Hüseyin Oprukçu: Beklediğmiz kar geldi